Anulowane operacje w NHS na terenie UK

Anulowane niektóre operacje w NHS na terenie UK

 

Szpitale w całej Anglii zostały poinformowane o anulowaniu operacji nie wymagających natychmiastowej interwencji w Nowym 2018 Roku.

Pierwsze tygodnie stycznia są często najbardziej pracowite w roku, a największe problemy zimowe pojawiają się w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi emergency.

Tak więc szefowie NHS wzywają szpitale do ograniczenia rutynowych czynności, takich jak operacja stawu kolanowego i biodrowego. Mają nadzieję, że da to szpitalom trochę przestrzeni do działań innych.

Zakłada się że około 10% operacji zostanie skasowanych i przełożonych na inny termin czyli oznaczałoby to  15 000 operacji, które nie miały miejsca w pierwszych dwóch tygodniach stycznia.

Dyrektywa ta jest pierwszą, która została wydana przez krajowy panel alarmowy NHS. Jest to nowa grupa starszych lekarzy, pielęgniarek i menedżerów powołanych w celu doradzania NHS England.

Przewodniczący panelu Prof Sir Bruce Keogh powiedział, że rozsądnie byłoby, gdyby szpitale ograniczyły ilość planowanej pracy, którą wykonują do co najmniej połowy stycznia.Personel NHS potrzebuje więcej luzu aby poradzić sobie z presją sezonową i zapewnić pacjentom najlepszą możliwą opiekę.

Jak wynika z danych opublikowanych w czwartek, presja na szpitale już przychodzi. Cotygodniowy biuletyn NHS England wykazał, że ponad tysiąc łóżek zostało zamkniętych z powodu dolegliwości wymiotujących Norovirus – prawie 10% łóżek szpitalnych – podczas gdy karetki pogotowia były coraz bardziej opóźnione z powodu częstych wyjazdów.

Pauline Philip, krajowy dyrektor NHS ds. ratownictwa medycznego, powiedziała, że ​​to rozsądny ruch aby zmniejszyć ilość operacji.Nalegała również na szpitale, aby w pełni wykorzystały zimowe dofinansowanie w wysokości 350 milionów funtów dostarczone przez rząd, który został wprowadzony do systemu w zeszłym tygodniu.

 

Wezwał także szpitale do priorytetowego traktowania leczenia nowotworów i innych planowanych operacji, które, gdyby zostały odwołane, zaszkodziłyby pacjentom.

Konrad W

25 grudnia 2017