Antoni Imiela gwałciciel dziewczynek wychodzi na wolność, Kent

Antoni Imiela gwałciciel dziewczynek wychodzi na wolność, Kent

 

„Gwałciciel M25”, z Newton Aycliffe, może wyjść na wolność – decyzja w tydzień po przyznaniu Johnowi Warboys zwolnienia warunkowego

Mężczyzna, który został nazwany gwałcicielem M25, został skierowany na zwolnienie warunkowe tydzień po tym, jak decyzja o uwolnieniu kolejnego seryjnego gwałciciela spowodowała oburzenie.

W marcu 2004 r. Antoni Imiela, niedaleko Ashford w hrabstwie Kent, otrzymał siedem wyroków dożywocia w Maidstone Crown Court za serię gwałtów, w hrabstwach wokół Londynu, na kobietach i dziewczynkach w wieku zaledwie 10 lat.

W zeszłym tygodniu okazało się, że taksówkarz John Worboys, który został skazany na dożywocie w 2009 roku, z możliwością wyjścia po co najmniej ośmiu latach, za podanie środków usypiających napastowanie seksualne pasażerek, został zwolniony z więzienia.

Rzecznik rady ds. Zwolnień warunkowych powiedział: „Możemy potwierdzić, że Ministerstwo Sprawiedliwości skierowało sprawę Antoniego Imiela do przeglądu zwolnienia warunkowego.

„Przegląd jest zgodny ze standardowym sześciomiesięcznym procesem dla wszystkich skazanych z wyrokiem bez dokładnego podania długości kary i zostanie poddany przeglądowi w pierwszej kolejności.

Imiela został skazany na 12 lat w Old Bailey w marcu 2013 r. po tym, jak został uznany za winnego gwałtu, napadu i kolejnego poważnego przestępstwa seksualnego przeciwko matce dwójki dzieci teraz wychodzi na wolność oc wywołało oburzenie wśród opinii publicznej.

 

11 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime