Od kwietnia mniejsza wypłata w UK, zwiększa się ubezpieczenie.

Od kwietnia mniejsza wypłata, zwiększa się ubezpieczenie.. Jak ominąć

 

W przyszłym miesiącu 540 funtów zniknie z pensji  pracowników

4 miliony ludzi, których wypłata będzie niższa w przyszłym miesiącu, chyba że podejmą pewne działania. Ale ludzie, którzy będą mogli pozwolić sobie na pokrycie spadku wypłaty, w rezultacie staną się bogatsi. Dzieje się tak dlatego, że od 6 kwietnia suma pieniędzy pobrana z wypłaty – i automatycznie zapisana na emeryturę – potroi się z 1% twojej pensji do 3%. To 540 funtów rocznie dla przeciętnego pracownika.

Ale podczas gdy więcej pieniędzy zostanie zabranych, więcej będzie również dodanych – twój szef musi podwoić swój wkład z 1% do 2%.

Kolejny wzrost będzie mieć miejsce również w 2019 r. – składka płacona przez pracowników wzrośnie do 5%, a składka pracodawcy wzrośnie do 3%.

 

Jak zrezygnować

Masz prawo wziąć pieniądze teraz, zamiast oszczędzać na emeryturę. Może się to zdarzyć tylko, kiedy jesteś automatycznie zapisany. Musisz uzyskać powiadomienie o rezygnacji od swojego towarzystwa ubezpieczeń emerytalnych, wypełnić je, a następnie przekazać je swojemu szefowi. W tym momencie twój pracodawca musi zwrócić Ci wszystkie pieniądze, które zostały odjęte od twojej pensji i zapisane w Twoim imieniu. Możesz to jednak zrobić tylko w pierwszym miesiącu po włączeniu. Po tym czasie, proces nosi nazwę „zaprzestanie aktywnego członkostwa” – możesz nie otrzymać zwrotu składek. Podobnie jak w przypadku rezygnacji, będziesz musiał skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem i poinformować go o swojej decyzji. Powinieneś postępować zgodnie z procedurami, aby zaprzestać aktywnego członkostwa i upewnić się, że pracodawca jest świadomy i składki emerytalne nie są już pobierane. Ale jest kilka bardzo dobrych powodów, aby zostać zapisanym.

Co może cię ominąć

Decydując się na rezygnację z emerytury w miejscu pracy, decydujesz się także zrezygnować z dodatkowej gotówki, którą twój pracodawca dopłaca do wynagrodzenia. A w dłuższej perspektywie może to być bardzo kosztowna decyzja.

5 wskazówek  dla pracowników przed wzrostem składek

1. Czy zaplanowałeś wydatki przed kwietniowym wzrostem składek emerytalnych z co najmniej 1% do 3% swoich zarobków?

2. Czy wysokość składek zależy od wynagrodzenia podstawowego, dochodów branych pod uwagę przy określaniu emerytury czy łącznych zarobków? Będziesz musiał to wiedzieć, aby obliczyć dodatkowe koszty.

3. Możesz porozmawiać z pracodawcą przed kwietniem, jeśli nie masz poczucia, że ten wzrost to dla ciebie zbyt wiele- mogą zdecydować o wstrzymaniu składki, jeśli nie możesz zapłacić wyższej.

4. Sprawdź aktualną wartość swojego planu emerytalnego

5. Musisz także zaplanować wydatki na kolejną podwyżkę, która nastąpi w kwietniu 2019 r., kiedy to będziesz musiał płacić 4% swoich zarobków, podczas gdy twój pracodawca będzie musiał wpłacić co najmniej 3% , a rząd doda kolejny 1%.

Konrad W

Niskie zarobki w firmach self employed nie liczą lat pracy.

 

13 marca 2018