Anglia wyjdzie z Unii na 100%, nie słuchaj że Brexit jest zawieszony

Wielka Brytania

Czas po Brexit.

Co teraz.

Na różnych portalach Polskich czyta się że Wielka Brytania nie wyjdzie z Unii a nawet można przeczytać że Brexit będzie zawieszony.

Nic bardziej mylnego. Ale pokolei.

 

Wiele osób, które dalej widzą Wielką Brytanię w Unii Europejskiej nie może pogodzić się z tym że Brytyjczycy zagłosowali za wyjściem z Unii Europejskiej. Osoby te liczą na to, że Parlament Brytyjski zagłosuje za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

480 posłów z 650 jest za  pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej i zatrzymanie Artykułu 50 traktatu lizbońskiego który ma rozpocząć proces wyjścia Brytanii z UE.

Jednak Rząd Brytyjski jednoznacznie powiedział, że może użyć historyczny przywilej królowej który mówi iż ministrowie mogę wykonywać na bazie decyzji monarchy czynności bez konieczności zgody Parlamentu . Jednym słowem oni decydują czy będzie złożony dokument Artykułu 50 czy też nie.

( każdy kto myśli że w Wielkiej Brytanii jest demokratyczny ustrój sprawowania władzy to jest w wielkim błędzie . Jest to ustrój Parlamentarny ludzie wybierają posłów ale w Wielkiej Brytanii tylko jedna osoba ma władze nad całym tłumem polityków i jest to królowa ). To samo szkocka Premier opowiada bajki Szkotom że będzie drugie referendum ale zaraz zapomina że nikt w Londynie jej nie pozwoli na referendum. Ona nie ma nic do gadania według brytyjskiego prawa.

Wracając do Brexitu, choć istnieje silne lobby pro-europejskie w Izbie Lordów to jednak są oni ostrożni aby nie być przeciwni opinii społecznej, która powiedziała jednoznacznie w referendum wychodzimy z Unii. Jedynie  negocjacje mogą być opóźnione aby Brytania wynegocjowała najpełniejszy dostępu  do jednolitego rynku UE .

 

brexit

Podsumowanie:

Na różnych portalach Polskich czyta się że Wielka Brytania nie wyjdzie z Unii a nawet można przeczytać że Brexit będzie zawieszony.

Nic bardziej mylnego. Wielka Brytania wychodzi z Unii i do póki nie wyjdzie choć musi się to stać do dwóch lat – możesz spokojnie tutaj mieszkać. Po wyjściu ze struktur Unii Europejskiej nie koniecznie, możesz np.  dostawać benefitów na dzieci, mogą być tylko dla osób z rezydenturą. Dlatego nie słuchaj artykułów że Brexit zawieszony, Wielka Brytania wychodzi z Unii a ty masz złożyć i dostać dokument rezydentury.

Jeśli nawet jesteś tutaj powyżej 5 lat a pracodawca lub agencja pracy dostanie nakaz z góry że ” pracownik ,musi dostarczyć dokument rezydentury ” aby pracować dalej ( zresztą często jest to już spotykane ) nic ci to nie pomoże że mieszkasz 5 lat.

Oczekując na dokument rezydentury bez pracy i zasiłków bardzo szybko zostaniesz „na lodzie”. Bez rezydentury opieka medyczna może być płatna oraz możliwość mieszkania w domu z urzędu miasta. Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, jeśli Premier i reprezentant partii konserwatywnej nie wykona woli narodu czyli Brexitu i zatrzymanie emigracji Włochów, Łotyszy, Litwinów, Polaków, Rumunów, Bułgarów, Hiszpanów na wyspy następne wybory może wygrać partia UKIP i wtedy zrobią porządek z emigracja sama. ( mogą też być w koalicji). Dlatego tez staraj się o rezydenturę bo Premier Szydło a tym bardziej Tusk ci nie pomoże. Farage powiedział , jeśli nie będzie Brexitu jakiego ludzie chcą i głosowali na to wróci do polityki i wykona go sam.

Ludzie mają dość na wyspach rosnącej emigracji z Unii Europejskiej i decyzji Brukselskich polityków. Zresztą gdy Ukraina wejdzie do Unii Europejskiej w przyszłości i przyjedzie do Polski 4 miliony Ukraińców ( Wielka Brytania już dla nich jest zamknięta )  i złożą dokumenty o dotacje 500+ , program flagowy Prawa i Sprawiedliwości albo się skończy albo zostanie pomniejszony dla wszystkich do sumy nie na 500 złotych na dziecko albo na 100 złotych. Wtedy będzie to koniec Rządów prawicy w Polsce. Więc podobny przykład wystąpi w Polsce jaki teraz mamy w Brytanii.

Donald Trump ostatnio powiedział mądre słowa, nikt się nie zastanawiają dlaczego Wielka Brytania która zarabiała na Unii Europejskiej wyszła z niej.Dlaczego ludzie zagłosowali za wyjściem. Odpowiedz prosta uważają że jest za dużo emigrantów ( nie myślą czy są przydatni gospodarce czy też nie ) po prostu jest ich dla nich za dużo. Dlatego będzie Brexit dla emigrantów , będą jakieś obostrzenia aby zatrzymać emigrację ( zresztą Rząd w Polsce narzeka że brakuje ludzi do pracy, będzie im to na rękę )  dlatego też składaj wniosek o rezydenturę.

 

20 sierpnia 2016