Anglia wprowadzi swój VAT i zaostrza oferte Brexitu

 

Anglia wprowadzi swój VAT i zaostrza oferte Brexitu

 

Pani Premier Maj była wczoraj we wtorek  wieczorem zmuszona do zaostrzenia jej oferty negocjacyjnej Brexit do Brukseli po groźbie rewolty eurosceptycznych torysów. Ku zaskoczeniu, aby uniknąć kłopotliwego głosowania, premier przyjęła cztery poprawki zgłoszone przez przywódców torysów do jej ustawy celnej. 

„Nie jestem gotowa na skompromitowanie ich pragnień dostarczenia rozwodnionego Brexitu.” – powiedziała.

Pani May zaakceptowała poprawki po rozmowach z Jacobem Rees-Moggiem i sir Bernardem Jenkinem, wczoraj głównymi postaciami z Europejskiego Forum Badawczego.

Poprawki zostały zgłoszone przez tę parę razem z byłym ministrem gabinetu Priti Patel i Iainem Duncanem Smithem.

Jedna z proponowanych przez nie poprawek zażądała od UE, by pobierała brytyjskie cła na import w zamian za zobowiązanie się w planie dla brytyjskich funkcjonariuszy straży granicznej do gromadzenia taryf celnych UE w systemie unikania rozległych odpraw celnych na granicy irlandzkiej.

Kolejna poprawka wymagała, aby przyszła unia celna z UE mogła zostać ustanowiona jedynie za zgodą Parlamentu.

Inne poprawki miały również na celu zobowiązanie Irlandii Północnej do odmiennego traktowania 

W związku z tym, że posłowie rozpoczęli wczoraj głosowanie nad ustawą celną, rząd odrzucił dwie próby ze strony Partii Pracy w celu zmiany prawodawstwa.

Deputowani przegłosowali 316 do 289 przeciw przyznaniu celnego dostępu do UE celowi w negocjacjach, a od 316 do 291 przeciwko próbie udzielenia władzom brytyjskim uprawnień do ustalania wysokości należności celnych przywozowych.

Rząd przetrwał bunt pro-brukselskich torysów z powodu wąskiego marginesu zaledwie trzech głosów zeszłej nocy.

Posłowie głosowali  305 do 302 na rzecz poprawki byłego gabinetu ministra Priti Patela, domagającej się, by HMRC nie otrzymywał taryf w imieniu UE bez wzajemnego porozumienia. Przeciwnicy twierdzili, że środek skutecznie zniszczy kluczową część planu celnego pani May, ponieważ UE już powiedziała, że ​​nie będzie pobierać taryf w imieniu Wielkiej Brytanii.

Rząd przeżył także głosowanie nad poprawką Brexiteer, domagającą się, aby Wielka Brytania utrzymała oddzielny system podatku VAT w UE. Posłowie głosowali przez 303 do 300 .

Jeśli WIelka Brytania opuści UE i uda się jej zbudować silne państwo, kolejne państwa bedą mogły opuszczać blok Unijny czego boi się Bruksel. Dzięki swojemu VATU będzie mogła Wielka Brytania pobierać wieksze zyski do budżetu WIelkiej Brytanii gdyż kraje Unijne  więcej sprzedają na wyspy niż odwrotnie.

Wielka Brytania uchyli drzwi dla innych krajów aby przejąć kontrole nad swoimi prawami, gospodarką i nie być wykorzystywanym przez Unię Europejską, Bruksela musi się zgodzić na propozycję Londynu czyli 3 podstatwowe filary UE zostaną złamane wolny handel, swobodny przepływ emigracji i nadzór prawa Unijnego.

Nawet jeśli choć jedno uzyska, WIelka Brytania czyli zatrzymanie emigracji to i tak już mamy pierwszy krok do upadku UE bo można ją opuścić – aż chce się powiedzieć cytat z historii —- znów ci Anglicy….

Konrad W

18 lipca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka