Angieszka Kiela uwięziona za kradzież £80 ślepego emeryta Wrexham

Angieszka Kiela uwięziona za kradzież  £80 ślepego emeryta Wrexham

 

Angieszka Kielar, lat 31, z Yorke Street, Wrexham, została skazana.

Richard Edwards, prokurator, powiedział w Mold Crown Court:

Opuszczając pub, pan Reeves, który miał na sobie ciemne okulary i biały kij został poproszony przez pania Kierlar  by dał jej 20 funtów, ale kiedy odmówił, poprowadziła go w pobliską uliczkę, włożyła rękę do kieszeni kurtki i spróbowała wziąć portfel.

Następnie materiał filmowy z kamery pokazał walkę między Kielarem, a panem Reevesem, gdy próbował ją powstrzymać, dopóki nie zdołała wziąć 80 funtów ze swojego portfela.

Incydent ten był widziany przez operatorów telewizji przemysłowej, którzy ostrzegali funkcjonariusza policji, który podążył za Kielarem na parking na tyłach Halfords, gdzie widziano ją, przekazując pieniądze innemu mężczyźnie, który był częścią grupy poza pubem.

 

Została aresztowana, gdzie powiedziała oficerom w wywiadzie, że nie pamięta zdarzenia, ponieważ piła i zaprzeczyła, wiedząc, że pan Reeves był ślepy.

Phillip Clemo, obrońca, powiedział, że jego klient, który powiedział, że ma problem z alkoholem, był „zdegustowany sobą” i chciał „szczerze przeprosić” pana Reevesa i błaga o przebaczenie ofiary”. Sędzia Rhys Rowlands, skazując Kielara na 27 miesięcy więzienia za kradzież, powiedział, że incydent był „głęboko nieprzyjemną obrazą”.

„Pan Reeves nie był w stanie stawić oporu, chociaż próbował” – powiedział sędzia Rowlands. „Na szczęście zostało to pokazane na CCTV, a operatorzy ostrzegli policję, co się dzieje.

Agnieszka W.

 

15 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *