Andrzej Kroll, Anna Bozek, Małgorzata Baldyga skazani Great Manchester

Andrzej Kroll,Anna Bozek, Małgorzata Baldyga skazani Great Manchester

 

Wdowa została wepchnięta do samochodu i porwana. Kobieta była śledzona w drodze do domu po kłótni, zaczepiona na ulicy, pobita i wtłoczona do bagażniku pojazdu.

Pojazd był prowadzony przez 40 minut, zanim ofiara została porzucona na parkingu chirurgii weterynaryjnej w Bury. Wcześiej kobieta została dotkliwie pobita, posiniaczona i ledwo mogła chodzić.

Ofiara, która ma 50 lat, została później upomniana przez dwóch przyjaciół porywacza, którzy pojawił się na progu jej domu. Nalegali, by nie wplątała napastnika w porwanie.

Ofiara twierdzi, że życie po tych wydarzeniach to dla niej gehenna w aspekcie „fizycznym, społecznym i psychicznym”.

„Miałam trudności ze snem, mam retrospekcje i budzę się oblana zimnym potem”- powiedziała w oświadczeniu. „Już nie czuję się bezpiecznie w domu, nie działam na własną rękę. Zamykam wszystkie drzwi i okna, gdy jestem w łóżku. Czuję paranoję, że ktoś się włamie. Kiedy mnie porwano, byłam kilkaset metrów od mojego domu i naprawdę wierzyłam, że mnie zabiją, naprawdę się przestraszyłam, wychodziłam przed incydentem, ale teraz boję się żyć samotnie i jestem w ciągłm strachu, że wrócą. Muszę wszędzie zamawiać taksówki, ponieważ się boję”.

Sąd przesłuchał, jak ofiara udała się na nocną stację benzynową Texaco w Radcliffe, w celu zakupów o północy w zeszły dzień 10 sierpnia ubiegłego roku.

Prokurator Phillip Boyd powiedział:

„Samochód zatrzymał się, czekając na przekazanie zakupów, ofiara podsłuchała mężczyznę, który ubliżał kasjerowi. Ofiara wtrąciła się w efekcie czego również została zaatakowana werbalnie. ofiara zidentyfikowała mężczyznę jako Krolla.Wrócił do samochodu i samochód odjechał. Ofiara opuściła sklep i udała sie w droge powrotną do domu. Uświadomiła sobie jednak, że samochód zbliża się za nią i jedzie powoli co ją bardzo zaniepokoiło. Samochód minął ją i pojechał kawałek dalej.

Nagle samochód się zatrzymał i bagażnik się otworzył, a człowiek wysiadł z samochodu i ją chwycił. „Złapał ją za gardło i zaczął uderzać ją w czubek głowy. Gdy znalazła się w samochodzie, samochód odjechał. Zatrzymało się raz w czasie podróży i ofiara stoczyła krótką walkę z kimś w samochodzie.”

„Kopnęła, ale ktoś wepchnął jej nogę z powrotem i zamknął ją w bagażniku. W samochodzie byli jeszcze inni ludzie. Potem przypomina sobie, że samochód znowu odjechał. Po pewnym czasie samochód się zatrzymał i kierowca wysiadł. Był wtwedy już jedyną osobą w samochodzie.” „Bagażnik został otwarty, a ona została pochwycona i rzucona na ścianę. Samochód odjechał. „

Kobieta była pogrążona w głębokiej rozpaczy po ciężkiej próbie i usiłowała chodzić i wydawała się być mdła, oszołomiona i zdezorientowana. Miała rany na czubku głowy i rozległe siniaki na obu rękach i prawej nodze, co zeznała w sądzie.

Urodzony w Polsce magazynier Kroll został aresztowany po tym, jak jego DNA znaleziono na niedopałku papierosa porzuconym na miejscu, gdy samochód odjechał. Czekając na proces, ofiara spotkała się z Bozek i Baldygą na progu domu. 

„Jedna z nich powiedziała: ” Czy to ty byłaś w bagażniku samochodu? „A ona odpowiedziała” tak „, powiedział Boyd.

„Następnie powiedziały jej, że mężczyzna w tej sytuacji ma swojego przyjaciela, swoją dziewczynę, w ciąży, i poprosiły ją, aby nie kontynuowała swojego zarzutu, ponieważ oskarżony mógł pójść do więzienia i zostać deportowany do Polski w wyniku czego nie zobaczy swojego dziecka.

„Następnie pokazały ofierze zdjęcie oskarżonego, a ona potwierdziła, że ​​to on. Dziewczyny powiedziały wtedy: „Musisz być w stanie coś z tym zrobić, ponieważ nie będzie mógł zobaczyć swojego dziecka.”

Ofiara powiedziała jednak, że nie zamierza wycofać oskarżenia i będzie kontynuować postępowanie sądowe”. „Ofiara powiedziała, że ​​naprawdę martwiła się, skąd wzięli jej adres i martwiła się, że wrócą. Powiedziała, że ​​czuła się zastraszona, gdy dowiedziała się kim one są – dodał Boyd.

Policja odkryła, że ​​Kroll zdołał zdobyć adres ofiary od przyjaciela i poprosił swoją dziewczynę, by zaoferowała jej „hush money”, aby nie stawała przed sądem.

Nienazwana dziewczyna, która doprowadziła dwie nastolatki na spotkanie z ofiarą, została ostrzeżona przed zastraszeniem świadka. Kroll później przyznał, że był w samochodzie w momencie porwania, ale twierdził, że inny człowiek zmusił ofiarę do wejścia do samochodu.

Adwokat obrony Anthony Metzer powiedział, że Kroll dorastał w sierocińcu i po ucieczce przeprowadził się do Wielkiej Brytanii.”Miał bardzo trudne dzieciństwo, ale znalazł pracę i pozostawał w związku ze swoją dziewczyną” – powiedział.”Był w pod pływem alkoholu w czasie porwania. Mówi, że zasnął na przednim siedzeniu samochodu. Ma bardzo słabe wspomnienie tego, co się stało, chociaż dopuszcza myśl o wyjęciu ofiary z bagażnika. Jest naprawdę skruszony. „

W imieniu uczennicy Bozek, z Bollington, niedaleko Macclesfield, David Morton powiedział: „Ona żałuje i znała Krolla tylko dlatego, że jej przyjacółka powiedziała jej, że zaszła w ciążę i żerowała na jej sercu. To była całkowicie błędna lojalność wobec jej przyjaciółki. Nie czuła, że ​​robi coś złego. Jest pracowita i przestrzegająca prawa. Jest pełna wyrzutów sumienia dla ofiary”.

Adwokat Baldygi, Oliver Jarvis, powiedział: „Była tam, by zaoferować wsparcie swojemu przyjacielowi. Nie było to trwałe, to był pojedynczy akt. „

Sędzia Bernadette Baxter powiedział: „Ofiara była uwięziona w bagażniku samochodu przez  40 minut. Była absolutnie przerażona, jak można się było spodziewać w tych okolicznościach, i bardzo zdenerwowana. Słyszałem, że wpłynęło to na jej aspekt życia, zwłaszcza na jej pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa.”

Andrzej Kroll, lat 22, z Haslam Street, Bury został skazany na trzy lata i cztery miesiące po tym, jak przyznał się do porwania i została mu wymierzona sprawiedliwość w sądzie koronnym przy Minshull Street.

Anna Bozek, lat 19, z Greenfield Road, Macclesfield i Małgorzata Baldyga, 19 lat z North Clifden Lane, Salford, przyznał się do utruniania śledztwa i została skazana na dwunastomiesięczne prace społecznościowe (100 godzinna nieodpłatna praca).

Na zdjeciu  Krol,  Anna Bozek, Małgorzata Baldyga

Roksana D.

manchestereveneingnews/photo cavendish press

 

16 października 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *