Alimenty gdy Polska nie była w UE też musisz spłacić na emigracji

 Alimenty gdy Polska nie była w UE też musisz spłacić na emigracji

 

Mężczyzna przegrał rozprawę w Sądzie Najwyższym dotyczącą alimentów na dziecko wydanych w jego ojczystym kraju, które są egzekwowane w Irlandii Północnej.

Prawnicy Polaka argumentowali, że decyzje w sprawie płatności nie mogą być stosowane, ponieważ zostały złożone przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

Ale sędzia odrzucił twierdzenia, że ​​regulacje nie mają mocy wstecznej poza moment, w którym kraj uzyskał członkostwo. Prawnicy tego mężczyzny zapowiedzieli odwołanie się od wyroku, twierdząc, że sprawa będzie miała szersze implikacje w całej UE.

Mężczyźnie nakazano zapłatę 83,55 funtów miesięcznie do czasu ukończenia przez syna edukacji w pełnym wymiarze godzin. Decyzja ta została podjęta przez polski sąd pięć lat przed przystąpieniem tego kraju do UE w 2004 roku. Po rozwodzie ze swoją żoną, mężczyzna zamieszkał w Irlandii Północnej w 2006 roku. Wszczął postępowanie sądowe przeciwko Sekretarzowi Drobnych Sesji dla Dystryktu Belfast i Newtownabbey po tym, jak decyzje o alimentach zostały zarejestrowane i uznane za prawomocne w Irlandii Północnej w 2013 roku. Mężczyzna twierdził, że nic nie wiedział o postępowaniu polskiego sądu w 1999 r., ani nie uczestniczył w rozprawie.

Katarzyna Cz.

 

3 marca 2018