Akademia przestępczości uczyła Rumunów okradać w UK

Akademia przestępczości uczyła Rumunów okradać w UK

 

Rumuńscy złodzieje klejnotów wyszkoleni w tajnej akademii przestępczości, zanim ukradli brytyjskie klejnoty o wartości 3,1 mln funtów

Członkowie grupy złożyli przysięgę po przyłączeniu się do „szkoły” liczącej ponad 100 członków – która przygotowała ich do wymyślnych kradzieży. Po ich zaawansowanym treningu, złodziej potrzebował mniej niż 90 sekund, aby ukraść mnóstwo zegarów i biżuterii podczas każdego z 11 skoków w stylu hollywoodzkich filmów.

Policjanci wczoraj w nocy powiedzieli, jak zszokowani byli kiedy odkryli podręcznik wojskowy, który był używany do doskonalenia umiejętności złodziei.

Przetłumaczona wersja podręcznika zawiera poradę: „Najważniejsze tajne zadania takie jak te przynoszą zagrożenia zawodowe, takie jak strzelaniny czy więzienie.

„Trzeba przygotować się psychicznie i fizycznie – nauczyć się atakować i bronić przy użyciu pistoletów i noży”.

W części podręcznika zatytułowanej „Ćwiczenia obowiązkowe” przestępcom, którzy dostali się do Wielkiej Brytanii przez otwartą granicę UE, nakazano:

Biegaj 10 km i rób co najmniej 200 pompek

Trenuj z bronią, w tym młotki i noże,

Ćwicz zmianę ubrań podczas ucieczki z miejsca zbrodni,

Naucz się zaawansowanej techniki przebrania za pomocą fałszywych wąsów, brody, kapeluszy, rękawiczek i kominiarek,

Trenuj wkładanie i ukrywanie ubrań w torebkach w celu usunięcia dowodów DNA,

Nigdy nie mów po rumuńsku,

Unikaj używania telefonów i komputerów podczas misji, aby uniknąć elektronicznej detekcji i unikać mediów społecznościowych,

Stosuj środki zaradcze w celu zapobiegnięcia policji

Ćwicz przed przesłuchaniami policyjnymi, z odgrywaniem ról.

Oto sekretna szkoła ucząca przestępczości

The secret crime academy ordered the Romanians to practice stashing and hiding clothes in bags to remove DNA evidence

 

Inspektor policji w Staffordshire, Ricardo Fields, który poprowadził „Operację Zlecenie”, podczas której rozbito gang, powiedział: „Rumuńska Akademia Kryminalna zapewnia ścisły kodeks dla swoich członków, a także szkolenie w licznych technikach, takich jak unikanie bycia śledzonym, a także zrozumienie dowodów sądowych.”

Starannie przygotowane napady, miały miejsce w najlepszych sklepach jubilerskich w miastach, w tym Stoke-On-Trent, Milton Keynes i Stratford-Upon-Avon.

Inny policjant, DI Phillip Bryan, powiedział: „Wykorzystali szereg strategii, w tym przyjazd rowerem na miejsce zbrodni i zamykanie odcinków dróg w celu zmniejszenia ruchu i obserwatorów.

Detektywi odkryli związek z Rumunią podczas śledztwa, mówi Det Con Louise Parker z Zespołu ds. Przestępczości Zorganizowanej w West Midlands.

Oto ksiązka ucząca włamań

The thugs were trained to become sophisticated robbers with this strict guide

Powiedziała: „To była sieć zorganizowanych przestępców, którzy w zasadzie działają agresywnie i popełniają przestępstwa w całym kraju”.

Grupa została następnie związana z akademią kryminalną w Rumunii, ponieważ kilku członków pochodziło z tego samego regionu w kraju i wykorzystywało podobne techniki.Rumuński baron przestępczości Adrian Botez, lat 38, znany jako „Najwyższy Dowódca” brytyjskiego oddziału akademii, został skazany na 24 lata w swoim kraju w 2016 roku.

Tak się włamywano

The gang were taught to use sledgehammers when raiding the Brit stores

CCTV caught the thugs running through a shopping centre during one of their Hollywood-style heists

 

Jego brygada zarobiła 7,5 miliona funtów, podczas napadów w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Włoszech, zanim brytyjska, rumuńska i belgijska policja rozbiła sieć.

Schwytani członkowie powiązani z akademią zostali skazani na więzienie w łącznej liczbie 94 lat.

Oto ci panowie.

Mugshots of the Romanian gang after they raided 11 jewellery stores in Britain

 

Katarzyna Cz

 

25 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime