Agnieszka Kuśmierz oskarżona o usiłowanie zabójstwa w Thetford

Agnieszka Kuśmierz oskarżona o usiłowanie zabójstwa w Thetford

 

Agnieszka Kuśmierz przebywała w areszcie podczas rozprawy w South East Magistrates Court, w Ipswich, w poniedziałek. Została oskarżona o usiłowanie zabójstwa, w Thetford, 31 stycznia. Kuśmierz brała udział w rozprawie za pośrednictwem połączenia internetowego z centrum badań policyjnych Bury St Edmunds. Polka korzystała z pomocy tłumacza, aby potwierdzić swoje nazwisko, adres i datę urodzenia.

Policja została wezwana do domu w Kimms Belt, Thetford, po doniesieniach o ataku nożem pod tym adresem, około godziny 19.30 w środę, 31 stycznia. Oficerowie odkryli mężczyznę po trzydziestce, z dwoma ranami kłutymi – jedną na szyi, a drugą w klatce piersiowej.

Kuśmierz została aresztowana na miejscu zdarzenia i przesłuchana następnego dnia.

Po raz drugi została przesłuchana 10 lutego i została zatrzymana w areszcie, przed pierwszą rozprawą w tym tygodniu. Za rzekomą ofiarę uważa się obywatela Łotwy, który przeprowadził się do UK około 10 lat temu. Mężczyzna, również uważany za najemcę Kuśmierz, jest obecnie w stabilnym stanie po operacji w szpitalu Papworth w Cambridgeshire. Oskarżona nie przyznała się do winy, reprezentowana przez adwokata z Norwich, Malcolma Plummera.

Sędziowie stwierdzili, że rzekome przestępstwo było tak poważne, że sprawa musi zostać przeniesiona do sądu koronnego.

Kuśmierz pozostaje w areszcie, do następnej rozprawy w Norwich Crown Court o 10 rano w poniedziałek, 12 marca.

A man in his 30s was stabbed at a property in Kimms Belt, Thetford, in January. Photo: Harriet Orrell

Katarzyna Cz.

12 lutego 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime