Adam Stenzel z Hull ginie na motocyklu na drodze A63

Adam Stenzel z Hull ginie na motocyklu na drodze A63

 

Adam Stenzel uderzył ciężarówką na szosie A63 .

27-letni Adam Stenzel jadąc swoim motocyklem Yamaha zderzył się z ciężarówką przegubową na wewnętrznym pasie A63 w South Cave.

Jeden ze świadków opisał katastrofę w „najgorszej rzeczy”, jaką kiedykolwiek widział.

Podczas śledczego w środę sąd Hull Coroner’s Court dowiedział się, że pan Stenzel zmarł po tym, jak zjechał z drogi zjazdowej na A63 bez ustąpienia miejsca nadjeżdżającym pojazdom i uderzył w bok ciężarówki jadącej główną drogą. Kierowca ciężarówki nie mógł się przesunąć, aby zapobiec katastrofie, ponieważ inny samochód był na sąsiednim pasie. 

Policja potwierdziła, że ​​nie postawiono mu żadnych zarzutów, ponieważ nie był winien.

 

Pan Stenzel przyjechał do Hull w 2015 roku ze swojego rodzinnego miasta Grodzisko w Polsce, aby poprawić swoje szanse na pracę i poprawić swój styl życia. Osiadł w mieście z dwoma przyjaciółmi i poznał swoją studentkę  rok później w 2016 roku. Para zaręczyła się rok później.

Oboje oszczędzali na kupno domu przed ślubem.

Mówiąc o nim, jego narzeczona powiedziała: „Oboje byliśmy bardzo szczęśliwi i mieliśmy wszystko w życiu – czekaliśmy razem na naszą przyszłość.

„Polak był bardzo sprytnym człowiekiem, który był dobry w matematyce i przeniósł się do Anglii w 2015 roku aby mieć lepszy styl życia i zarobić godne wynagrodzenie w porównaniu z Polską.

„Początkowo dostał pracę w fabryce, a potem  jako oficer więzienny w HMP Wolds.” Jego przełożeni powiedzieli że  był dobrym pracownikiem i  był atutem więzienia, gdy mówił po polsku, więc mógł komunikować się z wieloma polskimi więźniami tam ”.

 

 

Konrad W

21 marca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire