Absolwent Cambridge gwałt 4 latka, zmusił dziewczynke do jedzenia mięsa psa

Absolwent Cambridge gwałt 4 latka, zmusił dziewczynkę do jedzenia mięsa psa

 

Matthew Falder, który zmusił nastolatka do zgwałcenia 4-letniego chłopca i dziewczynkę do zjedzenia psiego jedzenia, skazany na 32 lata więzienia.

Absolwent Cambridge, dr Matthew Falder, przyznał się do 137 wykroczeń, w tym szantażu, podglądactwa i zachęcania do gwałtu na dziecku, odnoszących się do 46 poszkodowanych, po tym, jak złapano go dzięki międzynarodowemu śledztwu prowadzonemu przez National Crime Agency.

29-latek został aresztowany w czerwcu ubiegłego roku po tym jak trzy ofiary, które zostały oszukane i wysłały mu upokarzające zdjęcia, próbowały popełnić samobójstwo.

Wcześniejsze przesłuchanie wykazało, że Falder zmusił ofiary płci męskiej i żeńskiej do robienia sobie „coraz bardziej nieprzyzwoitych zdjęć samych siebie, których celem jest upokorzenie i poniżenie”. Falder zmusił jedną z ofiar do filmowania siebie podczas lizania sedesów, zużytego tamponu i jedzenia karmy dla psów, a także zainstalował ukryte kamery w łazienkach, aby nagrać nagie kobiety i dziewczynki. Inna ofiara została zmuszona do jedzenia swoich odchodów i picia moczu, podczas gdy 29-latek również wymusił na ojcu gwałt własnego syna w wieku dwóch lat. Ustawił także ukryte kamery w publicznych toaletach i domu rodziców, łapiąc nieświadome ofiary na filmie i wykorzystując materiał do szantażu – i handlu online z innymi ludzmi.

Otwierając fakty sprawy przeciwko Falderowi, prokurator Ruona Iguyovwe powiedziała sądowi, że wiele zdjęć zostało następnie rozprowadzonych na tak zwanych witrynach „hurtcore” w tzw. mrocznej sieci, pokazując materiał przedstawiający seksualne i fizyczne znęcanie się. Falder, który traktował ofiary zarówno jako obiekty seksualne, jak i obiekty szyderstwa, zamieścił na jednym forum „100 rzeczy, które chcemy zobaczyć przynajmniej raz”.

Man who forced teen to rape boy, 4, and girl to eat dog food is jailed for 32 years

W uwagach do tego postu zasugerował „młodą dziewczynę używaną jako tarcza”, produkcję filmu przedstawiającego kości dziecka „powoli i celowo łamane” oraz znęcanie się nad „sparaliżowanym dzieckiem”.

Podczas wcześniejszej rozprawy pojawił się również fakt, że Falder początkowo oszukał ofiary, aby dostać od nich zdjęcia, poprzez udawanie artystki, która chciała na ich podstawie zrobić rysunki. Prokuratorzy powiedzieli, że Falder był także członkiem kilku „wirtualnych społeczności” sprawców przemocy, a na jednym z takich forów w mrocznej sieci, jego „poziom członkostwa” opisany był jako „Gwałciciel”.

Operacja złapania Faldera, który używał specjalistycznego oprogramowania do ukrywania swoich kont online, była wspierana przez GCHQ, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych oraz organy ścigania w Izraelu, Słowenii, Australii i Nowej Zelandii. Falder z Harbourne Park Road w Birmingham popełnił przestępstwa przez okres ośmiu lat i nigdy fizycznie nie spotkał żadnej ze swoich ofiar, lecz zamiast tego zmanipulował na odległość, nakłaniając do dostarczania nagich zdjęć i danych osobowych.

Po ogłoszeniu wyroku, śledczy NCA Matt Sutton powiedział:

„To dochodzenie stanowi przełomowy moment. Falder nie jest jedynym człowiekiem, który robi takie rzeczy, więc będziemy nadal rozwijać i dostarczać nasze możliwości w całym kraju dla całego systemu egzekwowania prawa, aby powstrzymać przestępców takich jak on przed zniszczeniem niewinnego życia. Pochwalam ofiary za ich odwagę i wzywam każdego, kto jest maltretowany online, aby to zgłosić. Dostępna jest pomoc „.

Man who forced teen to rape boy, 4, and girl to eat dog food is jailed for 32 years

Man who forced teen to rape boy, 4, and girl to eat dog food is jailed for 32 years

Katarzyna Cz.photo/metro

 

19 lutego 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime