911 Polakow w wiezieniach na wyspach

911 Polakow w wiezieniach na wyspach

 

„Haniebni” kryminaliści z UE w brytyjskich więzieniach kosztują podatników 140 milionów funtów

Dane opublikowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości w odpowiedzi na prośbę o udostępnienie informacji ujawniły, że w 2017 r. w więzieniach w Anglii i Walii wylądowało 4024 obywateli UE. Prawie 1400 osób to poważni przestępcy, w tym brutalni bandyci i przestępcy seksualni, którzy odsiadują wyroki dłuższe niż cztery lata. Ponad połowa więźniów odsiadywała wyrok dłuższy niż rok.

Zagraniczni więźniowie – w tym 911 Polaków i 607 Rumunów – dołączyli do już przeludnionych więzień.

Dane zostały opublikowane po rosnącej obawie o gwałtowny wzrost przestępczości w całym kraju. Dzisiejsi krytycy wezwali rząd do zwiększenia wysiłków na rzecz deportacji cudzoziemców w celu skazania w ich własnym kraju.

Dane zostały opublikowane w odpowiedzi na prośbę Get Britain Out, międzypartyjnej grupy , która prowadzi kampanię na rzecz pełnego zerwania z Brukselą po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE w przyszłym roku.

Rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości powiedziała:

„Jesteśmy całkowicie zaangażowani w usuwanie obcokrajowców, a 6300 zostało usuniętych w ostatnim roku budżetowym.

„Istnieje kilka mechanizmów stosowanych przy  usuwaniu tych więźniów z Wielkiej Brytanii; niektórzy są deportowani pod koniec wyroku, a inni są wysyłani do domu za pośrednictwem umów transferowych z innymi krajami. ”

Urzędnicy twierdzą, że 41 000 więźniów zagranicznych, w tym obywateli UE, zostało usuniętych z więzień w Anglii i Walii od 2010 roku.

Konrad W

12 kwietnia 2018