700 osób do zwolenienia w Dundee , Szkocja

Szkocja

Kolejne zwoleniania

Czas po Brexit.

Ponad 700 osób straci pracę w Dundee – Szkocja

Szacuje się że ponad 700 osób straci pracę w Dundee przez zwolnienia jakie planują firmy.

Pierwsze do zwolnienia pójdzie 160 osób z firmy Galloway Group.

W swoim oświadczeniu firma Galloway poinformowała iż spółka jest pod znaczą presją w wyniku kryzysu w budownictwie , niskich cen ropy i gazu. Galloway, która jako pierwsza rozpoczęła działalność w Dundee w roku 1872 specjalizuje się między innymi w takich dziedzinach jak wentylacje oraz metalowe obudowy. Firma ma swoje oddziały oprócz Dundee także w Dewbsury , West Yorkshire.

W kolejce do zwolnieni ustawia się firma Elanco , która jeśli nie zacznie zarabiać zastanawia się na zamknięcie swojej firmy.

Firma Elanco produkujące w Dundee produkty dla zwierząt poinformowała iż 160 miejsc pracy jest zagrożone a proces konsultacji i zwolnień rozpocznie się w tym roku.

Spółka poinformowała że decyzja została podjęta z powodu trudnej decyzji i pogłębiających się kosztów produkcyjnych i aby utrzymać przewagę konkurencyjną na rynku musi redukować koszty a nawet zamknąć oddział w Dundee jeśli nie znajdzie nowego odbiorcę.

Cytat:

„If efforts to find a suitable buyer are unsuccessful, we will commence the transfer of product supply to other manufacturing sites, leading to a site closure.

 

Ponadto firma Elanco będzie zamykała fabrykę w Sligo w Republice Irlandii gdzie straci 100 osób prace.

Jenny Marra z partii pracy w Dundee obowia się o swoje miasto. Same zwolnienia , gdzie rodziny znajdą pracę. Mówi że chcę zobaczyć że ludzie odpowiedzialni za Rządzenie w mieście z Partii SNP mają plan na przemysł i prace dla ludzi.

 Stewart Hosie, rzecznik SNP w Dundee  powiedział:

„Każda utrata pracy, każda zamknięta firma,  to absolutna tragedia. Wszyscy musimy zrobić wszystko, co jest możliwe a przede wszyscy lokalni politycy  w celu ochrony miejsc pracy. Nie można pozwolić i  kontynuować zwolnień. Musimy widzieć że biznes rośnie, nie zamyka się. 

Podsumowanie:

Wiele firm zwalnia i straszy zwolnieniami aby dostać dotacje od rządu szkockiego, niestety ekonomia i matematyka jest wymagająca i bardzo klarowna. Jeśli wzrasta roboczogodzina a stawka za pracę wynosi 7.20 już niedługo 9 funtów a w roku 2020 ma wynosić 10 funtów na godzinę to koszty wzrastają więc firma zarabia mniej. Także na rynku cena towaru wzrasta. Dodatkowa w chwili wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na towary z Wielkiej Brytanii nałożone zostaną cła więc właścicielom firm które sprzedają towary do Europy po prostu lepiej otworzyć zakład na kontynencie. Uroku dodaje fakt że Polskie produkty będą o wiele droższe ( cło na towar, opłaty na transport , wzroście też Vat który firma musi zapłacić, obecnie wystarczyło wysłać numer Vatu do Polski i nie trzeba było mieć dużej gotówki przy odbiorze towaru ) więc spadek ich sprzedaży też będzie znaczący, może wiec czas na polskie masarnie na terenie Wielkiej Brytanii i inne firmy produkcyjne ?

Konrad W

Ostatnie zwolnienia w Aberdeen

http://polskie-echo.com/okolo-80-osob-do-zwolnienia-w-fabryce-aberdeen/

4 sierpnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja