7 lat bez zasiłków na prace w UK- Tusk zaproponował i pogrążył nowych Polaków

Umowa podpisana

Jedni się cieszą drudzy płaczą

Miesiąc temu miało być hucznie i tylko 4 lata skończyło się na 7.

• Szef Rady Europejskiej Donald Tusk przedstawił ostateczną wersję porozumienia Unii z Wielką Brytanią . Według projektu kompromisu Londyn będzie mógł m.in. ograniczać zasiłki dla imigrantów przez siedem lat. Przywódcy 28 krajów przyjęli porozumienie jednomyślnie .

Po maratonie negocjacji w Brukseli przywódcy państw UE otrzymali propozycję ostatecznego porozumienia ws. warunków członkostwa w Wielkiej Brytanii we Wspólnocie. “Porozumienie.

Jednomyślne poparcie dla porozumienia w sprawie warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w UE” – napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

• Szef Rady Europejskiej Donald Tusk przedstawił ostateczną wersję porozumienia Unii z Wielką Brytanią

• Według projektu kompromisu Londyn będzie mógł m.in. ograniczać zasiłki dla imigrantów przez siedem lat

• Przywódcy 28 krajów przyjęli porozumienie jednomyślnie

Po maratonie negocjacji w Brukseli przywódcy państw UE otrzymali propozycję ostatecznego porozumienia ws. warunków członkostwa w Wielkiej Brytanii we Wspólnocie.

Kompromis zaproponowali Donald Tuski przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, którzy koordynowali negocjacje z Londynem.

Propozycja ostatecznego tekstu jest na stole.

Przewodniczący Tusk i Juncker uważają, że jest to uczciwa i zrównoważona propozycja, która daje szanse na osiągnięcie porozumienia przez wszystkich 28 przywódców – powiedział urzędnik UE.

Dodał, że projekt odnosi się do wszystkich punktów, które budziły kontrowersje. Nie ma w nim już żadnych nawiasów, w których zazwyczaj umieszcza się nieuzgodnione do końca zapisy.

Postanowienia kompromisu

Według źródeł unijnych tekst kompromisu przewiduje m.in., że państwa UE będą mogły dopasować wysokość wypłacanych imigrantom z innych krajów unijnych zasiłków na dzieci mieszkających w innych krajach.

Wprowadzono jednak okres przejściowy dla tych imigrantów, którzy w momencie wejścia w życie przepisów będą już przebywać i pracować w Wielkiej Brytanii (albo w innym państwie UE, które skorzysta z możliwości indeksacji).

Dla nich te zasiłki będą mogły być ograniczane dopiero od 1 stycznia 2020 r.

Z kolei nowo przybili imigranci, którzy zostawią dzieci w ojczyźnie, od razu będą otrzymywać zasiłki indeksowane do warunków w kraju zamieszkania dziecka.

Zgodnie z kompromisem tzw. hamulec bezpieczeństwa, czyli ograniczenia w dostępie do nieskładkowych świadczeń pracowniczych w Wielkiej Brytanii dla nowo przybyłych imigrantów z innych państw Unii, będzie mógł być utrzymywany przez siedem lat, bez możliwości przedłużenia.

Hamulec bezpieczeństwa zakłada, że nowo przybyły imigrant z innego państwa UE będzie przez cztery lata stopniowo uzyskiwał dostęp do pewnych specyficznych świadczeń, jak ulgi podatkowe, dopłaty mieszkaniowe, dostęp do mieszkań socjalnych i pełnej opieki zdrowotnej.

Nie dotknie to osób, które już są i pracują na Wyspach.

Maraton negocjacyjny

W nocy z czwartku na piątek oraz przez cały dzień w piątek trwały negocjacje w małych grupach, które koordynowali Tusk i Juncker. Uczestniczyła w nich też polska premier Beata Szydło, która dwa razy spotkała się z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem, z szefami Rady Europejskiej i KE oraz z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej.

Jedną z najważniejszych spraw dla Polski były uzgodnienia dotyczące możliwości ograniczania przez Wielką Brytanię dostępu doświadczeń pracowniczych dla nowo przybyłych imigrantów z innych państw UE, a także ograniczania zasiłków na dzieci imigrantów, mieszkające w innym państwie.

Według polskich źródeł to ten drugi problem okazał się najtrudniejszy w rozmowach.

Jednak kraje Grupy Wyszehradzkiej, w tym Polska, zabiegały o dodatkowe gwarancje, że to rozwiązanie nie będzie nadużywane i że ewentualne straty dla pracujących na Wyspach obywateli tych państw będą jak najmniejsze.
Według dyplomatów w piątek wieczorem najbardziej prawdopodobnym kompromisem było wprowadzenie okresu przejściowego, w którym zasiłki wypłacane osobom już pracującym w Wielkiej Brytanii (albo innym kraju Unii, który sięgnie po to rozwiązanie) byłyby zmniejszane stopniowo.

Okres przejściowy miałby wynosić dwa lata. Z kolei nowo przybyli imigranci, których dzieci pozostały w ojczyznach, od razu dostawaliby zasiłki zmniejszone do poziomu w państwie zamieszkania dziecka.

W całej UE wypłaca się blisko 100 tys. zasiłków na dzieci mieszkające w Polsce, których rodzice pracują w innym państwie unijnym. Najwięcej, ponad 40 tysięcy, wypłacają Niemcy, a Wielka Brytania – ponad 20 tysięcy.
Sporne w negocjacjach były też zapisy dotyczące czasu obowiązywania tzw. hamulca bezpieczeństwa, czyli ograniczeń w dostępie do pracowniczych świadczeń socjalnych dla imigrantów z innych państw UE, relacji miedzy strefa euro a państwami bez wspólnej waluty oraz pogłębiania integracji europejskiej.

Wynegocjowane porozumienie ma pomóc zatrzymać Wielką Brytanię w UE. Mieszkańcy tego kraju wypowiedzą się w referendum, czy chcą dalszej obecności we Wspólnocie.

PAP/wp/ photo/mirror

mirror

 

 

 

Podsumowanie:

Miało być 4 lata skończyło się na 7.

Jedni się cieszą , te osoby które już tutaj mieszkają oraz które nie pobierają benefitów, ale zaraz zapominają o jednym że zmiany też ich dotną. Obecnie jeśli Polak zachoruje dostaje benefit tylko pieniężny przez 3 miesiące a państwo nie opłaci mu domu jak kiedyś. Co jeśli masz np. kontuzje nogi , kolana, stopy i nie możesz pracować przez pół roku. Po 3 miesiącach wyjazd z wysp.

Historia zatoczyła niesamowicie koło.

Przez 8 lat Tusk był szefem Polski  decydował o Polskich rodzinach, podnosił podatki, likwidował ulgi , doprowadził do biedy Polaków przez to wyjechali, teraz znów jest w Unii Szefem i znów decyduje o Polakach i zaczyna się od cięć na Polakach. Wszyscy jakoś zadowoleni z polityków bo mają kasę z Anglii która może zostanie w Unii ale nie Polacy którzy chcieli wyemigrować na wyspy z rodzinami i pobierać benefity .

Jednym słowem zaczyna się prześladowanie Polaków gdy szefem Unii został Tusk :

– pół roku zabrano wszystkie benefity dla bezrobotnych ( nawet tych co byli tutaj 8 lat ) a Brytyjczyk dostaje

– pół roku temu zabrano dotacje do domów dla samotnych matek i mężczyzn – Brytyjczyk dostaje

– pół roku zaczęto wywozić Polaków z wysp nawet tych którzy odpokutowali kary w Polsce oraz tych co nie pracują

– tracisz statut bezrobocia po 3 miesiącach możesz zostać wydalony

– teraz wchodzi 7 lat bez ulg podatkowych

Cóż jak będzie zobaczymy i czy coś się zmieni dla Polaków, którzy już mieszkają w Anglii ale nie minęło im jeszcze 7 lat. Z zasiłkami dla osób bezrobotnych też tak miało być, tylko cięcia dla nowo przyjezdnych wszyscy mówili a zabrano wszystkim.

Jednym słowem Tusk został poparty przez Camerona na szefa UE aby zrobić porządek z Polakami na wyspach. Cameron jest szefem Unii już 6 lat ale nie podniósł ręki na Polaków gdyż szefem Unii był Van R.- oto jego zdjęcie, mocny polityk

van

Teraz szefem jest Tusk i mamy dwa rodzaje Europejczyków tych lepszych którzy mogą jechać otworzyć firmę lub pracować w całej Unii i od razu mogą korzystać z wszystkich ulg w tym bezpłatnej opieki zdrowotnej i tych gorszych między innymi Polaków którzy muszą na wyspach być 7 lat niewolnikami.

Gdy skończy się era Tuska w Unii Europejskiej mamy już dwa punkty które przejdą do historii:

1. Całkowity bałagan na granicach zewnętrznej Unii od strony Afryki .

2. Poniżenie Polaków w Wielkiej Brytanii w stosunku do obywateli Anglii na terenie całej Europy

Przez 8 lat za Tuska w Polsce Polacy byli „wołami roboczymi ” Polacy zarabiali grosze a firmy zachodnie nie płaciły podatków, teraz mamy to samo na wyspach , Polak będzie  „wołem roboczym nawet jak firmę poprowadzi ” bez żadnych ulg 7 lat.

Miesiąc temu Tusk i inni politycy mówili w mediach że nikt nie zgodzi się na zmiany i złe traktowanie Polaków i Europejczyków z krajów wschodnich – mówili nie ma zgody na DYSKRYMINACJE POLAKÓW – proszę zobaczyć oni zgodzili się na propozycje Tuska nawet na 7 lat – więc jak zmuszono te kraje do ugody…. gdzie tutaj logika.

Gdzie jest „KOD ” gdzie Petru i Schetyna czemu nikt nie pikietuje w obronie Dyskryminacji Polaków w Europie ???

Pod artykułem posłuchacie państwo przemówienie Tuska w Brukseli kilka tygodni temu – mówił że nie może być dyskryminacji Polaków w Unii Europejskiej a mamy aż 7 lat a najgorsze że służba zdrowia już będzie płatna. Czyli pracujesz płacisz podatek od każdej sumy, szkoły dla dzieci, za służbę zdrowia czyli jak niewolnik.  A Brytyjczyk przylatuje do Niemiec lub Holandii lub Polski lub Norwegii zakład firmę i żyje jak Europejczyk.

To nie jest żadna umowa, to jest upokorzenie Polaków w oczach Brytyjczyków która będzie miała wpływ na wiele lat a jak tą umowę odczują Polacy już mieszkający na wyspach cóż już niedługo się przekonamy.

Przy jednoczesnym wstrzymaniu przyjazdu do Anglii bo jak inaczej rozumieć płatną służbę zdrowia,bez ulg podatkowych a także wyjazdu wielu Polaków z wysp gdyż zmiany jakie juz nastąpiły zmuszają Polaków do tego – po kilku latach najbardziej odczuje na tym Polska i jej ekonomia. Spadną zamówienia na Polskie produkty,spadną loty samolotów z wysp oraz transfery pieniedzy. Później po 4 latach media w Polsce zaatakują Rząd w Polsce że gospodarka się kurczy i mało zarabia, no tak gdyż Polacy opuścili wyspy.

Prawda może być całkowicie inna ….

Prawda może być całkowicie inna, chodzi o to aby zmniejszyć rozkwit Polskich sklepów na wyspach. Było ich coraz więcej i więcej stwarzały zagrożenie dla Niemieckich Supermarketów na terenie Wysp a wiadomo Polskie jedzenie jest lepsze i tańsze niż niemieckie.

Jednym słowem…

Każda zmiana dotycząca Polaków na wyspach czy to na 4 lata a ma to obowiązywać przez 7 lat czy na 7 lat pokazuje kto jest Europejczykiem a kto nie. Tłumaczenie się że Anglia wyjdzie z Unii jeśli nie dostanie co chce, jest błędem. Bruksela miała wytłumaczyć Cameronowi że jak wyjdzie z Unii to Unia nałoży wizy na Brytyjczyków i będą musieli jeździć do ambasad i płacić za nie. Po takiej decyzji gdyby wyszła z Unii po 4 latach Rząd Camerona przegrał by wybory a Labour Party ponownie na „kolanach” włączyła Brytanie do Unii. Miliony Brytyjczyków ma domy w Hiszpanii, w Portugalii, w Grecji, tysiące Brytyjczyków wyjeżdża na wakacje gdyby zagłosowali za wyjściem wrócili by do Unii szybciej niż z niej wyszli ale wtedy już na warunkach Unii czyli równości do wszystkich narodów i do Polaków też. A tak Unia kłania się kosztem Polaków. Znów posłużono się Polakami.

Nie to oczekiwali Polacy od Polaka Donalda Tuska kiedy został Szefem Unii Europejskiej.

Przyjazd na wyspy na nowych zasadach nawet dla osoby, która chce tylko pracować bez benefitów zniża go do poziomu niewolnika, lepiej mają osoby które przyjeżdżają na wizy z poza Unii. Polak będzie musiał płacić podatek od każdej sumy, opłacać sobie leczenie, szkole dzieciom, opiekunki praktycznie wszystko…

Co wiec mial zrobic Tusk odpowiedz prosta, powinien powiedziec Cameronowi: unia wprowadza identyczne benefity dla Polskich rodzin jak w Anglii i Niemczech wtedy nie bedzie emigracji zarobkowej i teraz Dawidzie nie musisz sie bac wyjscia z Unii a moze i wiecej brytyjczykow zamieszka w Polsce wiec odchudzimy ci wyspy z nadmiaru ludzi.

Oto co mówił nasz Polak Donald Tusk , czyli żadna dyskryminacja Polaków w Europie – czyli obiecanki jak w Polsce a wychodzi jak ….w Polsce czyli ucisk ponowny Polaków tym razem nie w Polsce ale na wyspach. Dziękujemy

Konrad W

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 lutego 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

17 komentarzy
 1. Camron był u Kaczyńskiego i to z nim wszystko zostało uzgodnione kilka dni temu. Nie z Tuskiem!

 2. Ta guma balonowa d… jest najgorsza s…., zycze mu aby zanim wroci do domu ci uchodzcy zabawili sie pozadnie z jego zona i corka . A,potem jego dorwali za wszystkich polakow,ktorym zrobil krzywde jego zachowaniem. Falszywy czlowiek z niego jest . Przeklinam Ciebie , kaczke i to szydelko .

 3. Autor tego tekstu powinien nauczyc sie czytac ze zrozumieniem. Dawno tak glupawego tekstu mie czytalem.
  Ja tez nie lubie Tuska, ale jeszcze bardziej nie lunie kogos ktos proboje manipulowac informacjami.

  Tekst jest patologiczny i subiektywny do granic mozliwosci. Typowy link-bait.

 4. Rozumiem, że ten artykuł pisał średnio rozgarnięty szympans bo poziom profesjonalizmu jest żałosny. A już te głupoty o Tusku… straszne. Nie jestem jego fanem ale takiego bólu dupy ze strony pismaka dawno nie czytałem. A co do angoli, to mają prawo decydować o swoim kraju i tyle. Trochę mieszkałem w UK i przyznam się, że sam wywaliłbym 3/4 rodaków za nadużywanie socjala w UK.

 5. Po pierwsze: zgodzili się wszyscy przywódcy krajów Uni czyli również nasz aktualny rząd bo to nie tusk jest przywódcą Polski. Po drugie trzeba spojrzec prawdzie w oczy ze to wlasnie uderza w muzulmaskich imigrantow ktorzy przyjezdzaja tylko po benefity a nie tak jak polacy pracowac i zarabiac,,, wprawdzie malo zarabiajacym polakom tez sie pogorszy ale prawda jest taka ze kazdy ktory chociaz troche ma checi moze nauczyc sie chociaz troche jezyka zarabia na tyle ze nie dostaje benefitow… to glownie uderza w ludzi ktorzy przyjezdzaja do UK glownie po benefity a a nie normalnie pracowac i tylko ciagnac od rzadu uk ile sie da i nawet nie probowac sie nauczyc kilku slowek

 6. Konrad W jak wiekszosc pismakow NIE powinien sie pisania imac bo przekreca fakty na uzytek swego krxykliwego wywodu a o zasilkach w UK I rzeczywistosci nie ma zielonego pojecia…

 7. Co to za pierdolenie o Tusku? Polską rządzi Kaczyński z Szydło i Dudą – i to oni sprzedali rodaków za czapkę śliwek. Łajdacy i mendy oraz najgorszy szubrawcy rządzą Polską

  • ssij ku..o cycata.Takich jak ty parówo bombarduje jak tylko wychylą ten swój sku….y czerwony pier….ny nos.Mam nadzieję,że Cię kiedyś spotkam i obije będziesz wyglądał jak chińskie W frajerze.

 8. KTO TO W OGÓLE PISAŁ? ! DZIECKO Z PODSTAWÓWKI?!
  PRZECIEŻ TEGO NIE DA SIĘ CZYTAĆ! !! ŻENADA. …

 9. Jak to ?
  To przecież Pani premier Szydło ogłosiła wczoraj że wywalczyła
  sukces dla polaków i o Tusku nic nie wspomniała,że to jego wina ,czy zasługa.
  A teraz ,że to Tusk?No to zdecydujcie się i uzgodnijcie zeznania.

 10. Nie znam dokładnie zmian jakie wprowadzają, ale uważam że nie powinno być „równouprawnienia” brytyjczyków i imigrantów. To jest jakieś chore, jak ludzie w obcym kraju chcą się równać z obywatelami. Jak się pracuje w UK, to służba zdrowia ok – ale jakies doplaty do mieszkania, dopłaty do dzieci, czy „angielskie kuroniówki” ?? Przecież to to samo co płacenie socjalu tym najeźdźcom z południa.

  Ja pracuję w UK, ale ciągle pamiętam że jestem tylko tutaj gościem i jak mi się noga powinie i nie będę dawał rady bez benefitów to trzeba będzie się ukłonić, ładnie podziękować i zabukować samolot do kraju.

  Chciałbym żeby podobne podejście mieli ludzie pracujący w Polsce, nie posiadający obywatelstwa RP

  Ujednolicanie, zrównywanie wszystkiego to najgorsza choroba europy. Socjalistom, multikulti i osobom promującym postawy roszczeniowe proponuję zacząć od zrównania sekundy z godziną, milą, kilometrem, stopniem i woltem – Wyobraźcie sobie jak to „ujednolici” prawa przyrody? I jak znakomicie wpisze się w europejskie trendy:-)

  P.S. Pewnie dało by się dopasować jakiegoś granta na badania naukowe …

 11. Ale jakie pograzyl? Przeciez nie kazdy przyjezdza po jakies benefity do tego kraju tylko normalnie zyc. Pierd…. o szopenie. Powoli serial sie konczy i dobrze

 12. Nawet się nie silicie na profesjonalne i rzetelne dziennikarstwo, może z laski swojej „pan dziennikarz” przedstawiłby jaki był drugi wariant jeśli władze EU (a nie Tusk) nie poszły by na kompromis, bo opcja była taka ze w kwietniu wchodzi prawo zaostrzające prawo do pobytu w UK dla ludzi z poza EU, a jeśli UK wyszło by z EU w zbliżającym się referendum to dla wszystkich z poza UK. Trzeba trochę wiedzieć o polityce zęby się o niej wypowiadać…

 13. Bardzo bøedny artykul !!! Jest dalej 4 lata (czyli po 4 lata pracy dopiero zasiłki się należa) tylko obowiazywac to bedzie przez 7 lat a Cameron chciał przez 13 lat !!!
  Nie siejcie propagandy !!!! PROSZE !!!

 14. Zapomonaja o Anglikach mieszkajacych w Hiszpanii I korzystajacych z bezplatnej opieki zdrowia.Maja dostep do nieograniczonej ilosci specjalistycznych badan, operacjI zupelnie za darmo.Wielu z nich ma benefity I mieszka w Hiszpanii a zycie im uplywa na wiecznej zabawie w asyscie alkoholu.Banda!

 15. Ale wy glupio piszecie, brytyjczyk dostaje niby? Sorry ale mialam sasiada ktory ciagnal benefity i zapieral sie ze NIGDY nie pojdzie do pracy bo mu sie nir chcr a teraz co? Z dnia na dzien do pracy zaczal chodzic… BO MUSIAL!! Swoja droga dobrze tak tym co ciagna benefity i ciapatym i polakom i wszystkim innym bo siedzi se taka rodzinka, angielskiego wgl nie zna a maja kase za nic a Ty musisz jak wol zapierdzielac zeby miec na zycie… Jak dla mnie czyli ciezko pracujacej polki zeby cos osiagnac to prawidlowo!!!

 16. Pamietacie seriale z czasow I i II wojny swiatowej? kto was najbardziej wkurzal Niemcy, czy polskie lizusy, ktore kapowaly na rodakow by sie przypodobac Niemcom i dostac ochlapy? Tusk mi ich przypomina, typowy polski oficer Gestapo, ktory szczyci sie swoja wladza, odbiera biednym i p[ograza rodakow. Myslelismy, ze jak go wyslemy do Brukseli to bedzie spokoj, a tu pieknie. Zawsze da rade nam zaszkodzic. Nastepnym razem musimy pamietac, by przyjaciol trzymac bliska a WROGOW jeszcze blizej.

Komentowanie jest wyłączone.