Rafal Miller i Grzegorz Kojak skazani za duży handel papierosami York.

Rafal Miller i Grzegorz Kojak skazani za handel papierosami York.

 

Trzech mężczyzn Haley, Millar i Kojak zostali złapani przez Policje z milionami nielegalnych papierosów na farmie w Yorkshire

Michael Haley, 39 lat, z zamożnej wioski Walkington, niedaleko Beverley, a obecnie mieszkający w Helena Way w Bradford .

Rafal Miller (37 lat) i Grzegorz Kojak (50)

Policja złapała mężczyzn podczas wyładowywania papierów z furgonetki i wartości ponad 10 milionów papierosów.

Kontrabanda była warta ponad 3 miliony funtów nieopłaconego cła i była ukryta w metalowych pojemnikach zapakowanych w kartony.

Trójka przyznała się do oszustwa akcyzowego na wcześniejszej rozprawie w marcu i została skazana w sądzie koronnym w Hull 13 grudnia. Każdy z nich był więziony na trzy lata i dziewięć miesięcy. 

 Zastępca dyrektora HMRC ds. Dochodzeń w sprawie oszustw, Brett Wilkinson, powiedział:„To była celowa próba zalania ulic nielegalnymi papierosami i pozbawienia naszych usług publicznych milionów funtów. Haley, Kojak i Miller sądzili, że ich oszustwo związane z przemytem pozostanie niezauważone – ale mylili się i teraz płacą cenę.

 „Będziemy nadal ścigać przestępców, którzy uważają, że kradzież od podatników jest dopuszczalna. Wzywam każdego, kto ma informacje o przemycie, sprzedaży lub przechowywaniu nielegalnego tytoniu, aby zgłosił go do HMRC online lub dzwoniąc na naszą Infolinię ds. Oszustw pod numerem 0800 788 887 ”.

Konrad W

17 grudnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *