6 lat celi za oszustwo Brytyjki na FC. Ukrywała swoją płeć. Manchester

6 lat celi za oszustwo Brytyjki na FC. Ukrywała swoją płeć. Manchester

 

Brytyjka, która zakładała protetycznego penisa i ukrywała swoją płeć przed kobietą, która uprawiała z nią seks z zawiązanymi oczami, została skazana na karę więzienia w sądzie w Manchesterze.

Gayle Newland (27) z Willaston, Cheshire, utworzyła konto na Facebooku, na którym udawała mężczyznę. Jej oszustwo trwało dwa lata.

Podczas kolejnego procesu sędziowie uznali ją winną popełnienia trzech napaści seksualnych, wykorzystując protezę penisa bez zgody jej ofiary. Oskarżona nie przyznała się do winy. Niemniej, została ona skazana w Manchester Crown Court na sześć i pół roku więzienia.

Sędzia David Stockdale QC, powiedział: „Prawda może być dziwniejsza niż fikcja. Prawda, cała prawda, tutaj jest tak zaskakująca, a zarazem głęboko niepokojąca”. Ponadto dodał: „Trudno jest wyobrazić sobie oszustwo tak poniżające lub tak szkodliwe dla ofiary, kiedy zostaje przez nią odkryte”.

Newland została początkowo skazana na osiem lat w listopadzie 2015 r. po tym, jak została skazana za te same przestępstwa, co miało miejsce w 2013 roku.

Jednak wyrok ten został następnie uchylony na podstawie oceny sędziowskiej, zgodnie z którą miał on być niesprawiedliwy oraz niezrównoważony. Podczas ponownego procesu, ofiara powiedziała sądowi, że została namówiona przez pozwaną do ubierania opaski przez cały czas kiedy dochodziło między nimi do intymnych spotkań.

Zeznała również, iż ​​odkryła, że ​​uprawiała seks z kobietą, a nie mężczyzną, kiedy wreszcie zdjęła opaskę z oczu. Niemniej, wcześniej była przekonana, że ​​uprawia seks z Kye Fortune, w związku z fałszywym profilem założonym na Facebooku przez pozwaną.

Profil ten został przez nią utworzony, kiedy miała 15 lat. Do jego utworzenia wykorzystała zdjęcia i filmy amerykańskiego mężczyzny. Poszkodowana podkreśliła również, że nie miała podstaw do tego aby myśleć, że spotyka się kobietą, dopóki nie zdjęła opaski.Newland zaprzeczyła ukryciu płci i stwierdziła, że ​​obie kobiety są homoseksualne i zmagają się ze swoją seksualnością, kiedy się razem spotykały i uprawiały seks.

Oskarżona otrzymała sześcioletni wyrok w odniesieniu do trzech przypadków molestowania seksualnego.

Oprócz tego została skazana na dodatkowe sześć miesięcy za oszustwa jej byłych pracodawców – agencji reklamowej w internecie – w wysokości 9000 funtów, tworząc fałszywe profile klientów w okresie od marca 2014 r. do września 2015 r.

Sąd dowiedział się, że zajmowała ona wysokie stanowiska w firmie, która płaciła blogerom za publikowanie treści.

Prokurator Simon Medland powiedział, że Newland „manipulowała” systemem płatności firmy, w którym płatnicy otrzymywali niewielkie sumy za publikowanie treści.

Klaudia S.

21 lipca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime