50 ton kokainy, heroiny w ciężarówkach z warzywami Manchester

50 ton kokainy, heroiny w ciężarówkach z warzywami Manchester

 

Policja rozbiła największy w historii rakietę narkotykową w Wielkiej Brytanii, podejrzewaną o import 50 ton kokainy, heroiny i marihuany z Holandii, ukrytych na ciężarówkach z warzywami i sokami.

Zdobyto miliardy funtów narkotyków. Jedna przesyłka była warta 38 milionów funtów.

Obecnie 13 mężczyzn w wieku od 25 do 59 lat zostało aresztowanych podczas nalotów o świcie (wtorek). Spośród nich cztery pochodzą z Greater Manchester.

Podejrzewa się, że mężczyźni są częścią  dobrze zorganizowanej grupy przestępczej, która za pośrednictwem holenderskich i brytyjskich firm-przykrywek importowała heroinę, kokainę i konopie indyjskie – w ciężarówkach wypełnionych warzywami i sokami – przez brytyjskie porty przez 18 miesięcy .

Czterech mężczyzn i dwie kobiety zostały również aresztowane w Holandii przez holenderską policję na podstawie europejskich nakazów aresztowania. Czekają na ekstradycję do Wielkiej Brytanii.

Jest to śledztwo prowadzone przez Narodową Agencję ds. Przestępczości (NCA) przy wsparciu Europolu, Eurojustu, Krajowego Biura Śledczego Policji Finlandii, sił granicznych, urzędu skarbowego i urzędu celnego oraz licznych brytyjskich sił policyjnych.

 

 

photo. Crime Agency

 

8 października 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *