50% Brytyjczyków chce Panią May na Premiera. Przeciwstawi się Merkel.

50% Brytyjczyków chce Panią May jako Premiera. Przeciwstawi się Merkel.

 

Rośnie po parcie dla Premier May przed wyborami 8 czerwca.

Trzy tygodnie było 44% ale już jest 50 %, tyle osób chce aby Premier May została na następną kadencję szefową Zjednoczonego Królestwa. Co ciekawe wszyscy chcą, aby to ona przeciwstawiła się Brukseli zarządzanej przez Merkel.

Premier May mówi wyraźnie, że słowa Angeli Merkel o stanowisku do Brexitu wskazuje na potrzebę, aby Wielka Brytania miała „najsilniejszą możliwą rękę” w negocjacjach. Premier powiedziała na spotkaniu z ludźmi w Leeds, że 27 państw UE „próbuje przeciwstawić się” Wielkiej Brytanii, podczas gdy jej przeciwnicy „próbowali zakłócać” rozmowy Brexit.

Kanclerz Niemiec powiedziała, że  Brytyjczycy nie mogą prowadzić negocjacji handlowych z innymi krajami z poza UE  równolegle z negocjacjami Brexit.

 

Wielka Brytania ma opuścić UE do marca 2019 r. po zakończeniu formalnych negocjacji.

Rząd w Londynie powtarzał, że chce, aby warunki rozłąki – w tym wymogi dotyczące każdej opłaty z wyjściem – były rozpatrywane równocześnie z negocjowaniem nowych stosunków handlowych.

Liderzy UE sprzeciwiły się temu, a w czwartek Merkel powiedziała niemieckim posłom, że byłoby to „marnowanie czasu”, aby utrzymać złudzenie, że oba zestawy negocjacji mogą odbywać się jednocześnie.

O Merkel:

The government has repeatedly said it wants the terms of the separation – including demands for any exit fee – to be dealt with at the same time as a new trading relationship is negotiated.

But EU leaders have resisted this, and on Thursday Mrs Merkel told German MPs it would be „a waste of time” to maintain illusions that the two sets of negotiations could be held simultaneously.


Przemawiając podczas wizyty w kampanii w Leeds, pani May powtórzyła swoje twierdzenie, że potrzeba większej większości konserwatywnej, aby wzmocnić swoją stronę negocjacyjną Brexit. „Widzieliśmy już dziś kanclerz Merkel, dziś słyszymy jej komentarze. Widzieliśmy, że rzeczywiście będą chwile, gdy te negocjacje będą trudne.

Apelowała do zwolenników partii, i powiedziała że każdy głos na Partię Konserwatystów jest ważny. Wezwała zwolenników pracy do głosowania „w interesie narodowym”, aby „wzmocnić moją rękę podczas negocjacji z premierami, prezydentami i kanclerzami Europy w nadchodzących miesiącach”.

Premier May – „We’ve seen from Chancellor Merkel today, we’ve heard her comments today. We’ve seen that actually there will be times when these negotiations are going to get tough.

„Yet our opponents are already trying to disrupt them at the same time as 27 other European countries are lining up to oppose us. And that can only mean one thing. It will mean uncertainty. It will mean the risk.”

KOMENTARZ:

Trump przeciwstawia się wpływom na świecie i destabilizacji świata przez komunistyczną Rosję i Chiny, Londyn z Panią May przeciwko Merkel, która zrobiła sobie z Europy swój folwark. Dwa „dobermany” Tusk i Junker wykonują wszystko co tylko zapragnie „spódnica z Berlina”.

Berlin produkuje w krajach Europy Wschodniej płacąc ludziom grosze a towar sprzedaje na wyspy. Platforma,Tusk,  Bruksela mają to ochraniać  aby kraje jak Polska czy inne nie opodatkowały biznesów Niemieckich. Nie ważne że ludzie żyją za łyżkę ryżu.

Niestety Wielka Brytania ma już dość tego. Społeczeństwo Brytyjskie się jednoczy. Tramp już obiecał super umowę handlową z Wielka Brytanią. Oni doprowadzą do biedy w UE. Pierwsze co będzie to kraje tworzące UE będą musiały zaciskać pasa i wpłacać więcej do budżetu UE. Anglia nie da im ani pensa i nałoży cała na towary z UE co najbardziej odczują właśnie Niemcy. 260 mld taki jest obrót Niemiec na wyspy.

Wielka Brytania będzie Globalnym Krajem handlującym z całym światem, handel UE to tylko 25% całego światowego handlu. UE cóż będzie dryfującym statkiem który po prostu kiedyś upadnie z braku kasy.

To już nie jest zabawa – BBC pokazuje takie zdjęcie ( poniżej ) i mówi, Brytania potrzebuje Theresy May jako Premiera aby przeciwstawiła się Merkel. W sumie nie ma się co dziwić logiczne jest, że jeśli jakiś kraj wychodzi z UE musi szukać współpracy z innymi krajami z poza UE aby zabezpieczyć istnienie dla swoich mieszkańców.  Ale ” komunistyczna hołota” z Brukseli tego nie rozumie i dalej chce rządzić krajem, który już nie chce być w Unii Europejskiej „.

 

Theresa May and Angela Merkel

 

Oto ostatni sondaż.

 jc

Konrad W

27 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka