39 osób zginęło w Essex w chłodni -25 stopni

39 osób zginęło w Essex w chłodni -25 stopni

 

39 osób duzo wskazuje że migranci, w tym nastolatek, zmarli w „absolutnie przerażających” warunkach, zanim ich ciała znaleziono na tyłach chłodni o temperaturze minus 25 ° C w Essex.

25-letni kierowca ciężarówki z Irlandii Północnej został aresztowany w jednym z największych w historii śledztw w sprawie masowych morderstw w Wielkiej Brytanii po makabrycznym odkryciu w Grays dziś o 1.40 rano.

Eksperci twierdzą, że pojemnik w którym siedzieli ludzie   być schłodzony – co oznacza, że ​​temperatura może osiągnąć nawet -25 ° C, co powoduje, że ludzie „szybko tracą życie”.

Nie wiadomo jeszcze, jak zginęły ofiary lub czy lodówka została włączona.

Dyrektor generalny Road Haulage Association Richard Burnett powiedział, że warunki będą „absolutnie przerażające” w ciemnej ciężarówce.

Dodał: „Ta tragedia podkreśla niebezpieczeństwo przemytu ludzi przez gangi migrantów na ciężarówkach.

„Jest mało prawdopodobne, aby pojazd ten przyjechał z Europy, został poddany kontroli fizycznej”.

Jest to największa tego typu katastrofa od 2000 roku kiedy 58 chińskich pasażerów na gapę zginęło w ciężarówce podróżującej promem z Belgii do Wielkiej Brytanii.

Jakie trasy mogła obrać ciężarówka

Istnieją sprzeczne doniesienia o tym, gdzie ciężarówka zaczęła swoją podróż.

Jeden ekspert uważa, że ​​ciężarówka przyjechała z Cherbourg we Francji, ponieważ obszar ten ma mniej kontroli bezpieczeństwa, a następnie mógł dotrzeć do Rosslare w Irlandii, zanim pojedzie do Dublina.

Nastepnie ciężarówka udała sie na prom do Holyhead przed podróżą przez Anglię do Essex.

W Dover i Calais masz o wiele więcej kontroli, które się tam odbywają. Masz monitory pulsu, masz psy, masz CO2. Te kontrole są przeprowadzane podczas jazdy. „Jeśli jest to ktoś, kto próbuje przemycić znaczną liczbę ludzi, dlatego wybrano Cherbourg, ponieważ łatwiej jest się przedostać.”

Jednak niektóre raporty sugerują, że pojemnik mógł zostać odebrany w Belfaście w Irlandii Północnej.

Według Irish Mirror ciężarówka przejechałaby autostradą M1 obok Dundalk i Drogheda i dalej do Dublina w ciągu ostatnich kilku dni, a następnie złapałaby prom i stamtąd Sobota: alarmujący raport z zeszłego roku wykazał, że przemytnicy celowali w irlandzką granicę, ponieważ postrzegali ją jako „słaby punkt”. Imigranci zostali zabrani z Calais i Dunkierki i przewiezieni do Dublina, skąd przekraczają granicę Irlandii i udają się dalej do Londynu .

Rozumie się, że ciężarówka pochodziła z Bułgarii i wjechała do Wielkiej Brytanii promem z Dublina do Holyhead w Walii w sobotę – co oznacza, że ​​ci w środku mogli być martwi przez co najmniej cztery dni.

 

 

Policja pracuje obecnie nad identyfikacją 38 dorosłych i jednego nastolatka, ale mówią, że będzie to „długi proces”.

 

Boris Johnson powiedział, że dziś jest „przerażony tragicznym incydentem”.

Powiedział: „Otrzymuję regularne aktualizacje, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych będzie ściśle współpracować z policją Essex, ponieważ ustalimy dokładnie, co się stało.

Ministerstwo spraw zagranicznych Bułgarii stwierdziło, że nie może na tym etapie potwierdzić, czy ciężarówka rozpoczęła podróż z tego kraju.

Każdy, kto martwi się o krewnych po tym incydencie, może zadzwonić do Biura ds. Wypadków pod numerem 0800 056 0944 lub 0207 158 0010, jeśli dzwoni spoza Wielkiej Brytanii.

Konrad W

 

23 października 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *