31 pazdziernika koniec swobodnego dostepu do benefitów i pracy w UK.

31 pazdziernika koniec swobodnego dostępu do benefitów i pracy w UK.

 

Swobodny przepływ „zakończy się pierwszego dnia Brexitu bez porozumienia dla obywateli UE w ramach nowych twardych planów Home Office”

WOLNOŚĆ przemieszczania się obywateli UE, którzy chcą podróżować do  Wielkiej Brytanii, skończy się pierwszego dnia Brexitu bez porozumienia, jak poinformowano zeszłej nocy.

Twierdzi, że w planach opracowanych przez nowego sekretarza spraw wewnętrznych Priti Patela ograniczenia graniczne zostaną nałożone natychmiast 31 października.

Przedstawiciele Home Office zostali wysłani do Singapuru, aby spróbować skopiować swój system zarządzania przychodzącymi przylotami – z nadzieją, że można go szybko wdrożyć w Wielkiej Brytanii.

Ale krytycy twierdzą, że może to doprowadzić do chaosu – z osiadłymi obywatelami UE uwięzionymi w legalnej otchłani, ponieważ nie ma gotowego systemu zastępczego do przejęcia.

Kanclerz powiedział wcześniej, że natychmiastowe zakończenie swobodnego przepływu w przypadku braku porozumienia nie byłoby „praktyczne” dla pracodawców i innych osób.

Powiedział zeszłej jesieni: „Potrzebny będzie jakiś rozsądny okres przejściowy”. Ale źródło z Home Office powiedział The Independent, że Patel chce swobodnego przepływu „do końca 31 października”. Dodali: „Priti chce zaostrzyć stanowisko Home Office.

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedziała: „Sekretarz stanu wyraził wolę przejęcia kontroli nad naszymi granicami i położenia kresu swobodnemu przepływowi po 31 października.

„Zakończenie swobodnego przepływu oznacza, że ​​nie musimy już dawać nieograniczonego i niekontrolowanego dostępu osobom z krajów UE, które przyjeżdżają tutaj w poszukiwaniu pracy”.

Oczywiście przylecisz sobie turystycznie na wyspy Brytyjskie ale dostaniesz pozwolenie na prace na określony termin czyli wize i nie będzie od razu benefitów dla dzieci i rodzin.

Dużo wskazuje na to że, twardą polityką Rząd w Londynie chce wymusić ustępstwa na Brukseli aby podpisać jakąś lepszą umowe .

Priti Patel szefowa Home Office.

 

Konrad W

 

19 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka