30 rannych w wyniku eksplozji ogniska w Londynie

30 rannych w wyniku eksplozji ogniska w Londynie

 

30 rannych w wyniku ‘eksplozji’ ogniska w Stamford Hill podczas  Lag BaOmer.

Niektóre raporty sugerują, że telefony komórkowe, które zostały wrzucone do ognia, eksplodowały podczas uroczystości. Aparaty zostały wrzucone w płomienie na Stamford Hill w północno-wschodnim Londynie, podczas wydarzenia Lag BaOmer „jako ostrzeżenie przed złem smartfonów”.

Jednak wybuch zdarzył się w chwili podpalenia ogniska, co sugeruje, że był on spowodowany przez opary paliwa z ognia, uważane za ropę naftową.

Na nagranym materiale można usłyszeć huk i duży błysk w momencie zapalania ogniska, sugerujące, że to zapłon ognia spowodował wybuch.

London Ambulance Service pojawił się na miejscu około godziny 23:00 i leczył wiele osób z oparzeniami. Dziesięć z nich zostało zranionych przez płomienie, podczas gdy 20 zostało rannych podczas ucieczki. Hackney Police oświadczyła: „Dziesięć osób odniosło niewielkie obrażenia w związku z wybuchem ogniska rozpalonego w ramach obchodów lokalnej społeczności żydowskiej w Ravensdale Road, Stamford Hill. Nie zgłoszono żadnych zarzutów karnych. Nie było poważnych obrażeń „.

Katarzyna Cz.

 

3 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn