Już wiadomo 29 marca Premier May wyśle Artykuł 50 do Brukseli

29 marca Premier May wyśle Artykuł 50 do Brukseli

 

Przedstawiciel brytyjskiego rządu przy Unii Europejskiej Tim Barrow powiadomił w poniedziałek unijne instytucje, że 29 marca premier Theresa May wyśle oficjalny list informujący o zamiarze opuszczenia Wspólnoty – podało Downing Street.

Podczas codziennego spotkania z parlamentarnymi reporterami rzecznik premier dodał, że May planuje wcześniej odwiedzić trzy kraje wchodzące w skład Wielkiej Brytanii:

Walię, Szkocję i Irlandię Północną, oraz że rząd nie planuje przyspieszonych wyborów parlamentarnych.

Przyszłotygodniowy termin jest zgodny z wcześniejszymi wypowiedziami May, która zapowiadała rozpoczęcie dwuletnich negocjacji w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przed końcem marca br.

 KE zapewnia, że jest gotowa do negocjacji z Wielką Brytanią 

 Komisja Europejska zapewniła, że jest gotowa do rozpoczęcia negocjacji w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE po tym, jak rząd w Londynie zapowiedział, że 29 marca prześle notyfikację w tej sprawie.

 „Pierwszym krokiem po notyfikacji będzie przyjęcie wytycznych przez Radę Europejską. (…) Spotkanie to zwoła przewodniczący Donald Tusk. Później Komisja natychmiast wyda rekomendacje w sprawie otwarcia negocjacji” – powiedział na konferencji prasowej w Brukseli rzecznik KE Margaritas Schinas.

 „Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia negocjacji, czekamy na list” – dodał. (PAP)

Czy Wielka Brytania będzie miała sól na talerzu jak mówi główny szef UE a cała sala się śmieje , już niedługo się dowiemy.

 

Podobne Artykuły:

http://polskie-echo.com/donadl-tusk-ponowi-odpowiedzialnosc-za-brexit-w-anglii/

http://polskie-echo.com/wysmiali-tuska-w-anglii-bedzie-brexit-i-to-wina-tuska-i-junckera/

http://polskie-echo.com/krolowie-europy-sa-nadzy-a-strasza-wielka-brytanie/

http://polskie-echo.com/mamy-brexit-tusk-shultz-i-juncker-do-zwolnienia/

20 marca 2017