21-letni Polak porwany i obrabowany w Bournemouth

21-letni Polak porwany i obrabowany w Bournemouth

 

Polak został porwany ze swojego domu w Bournemouth i wywieziony do lasu, gdzie zagrożono mu pistoletem i nakazano oddać telefon oraz kartę płatniczą wraz z podaniem kodu PIN.

21-latek został pozostawiony gdzieś w okolicy Wareham Forest w zeszłym tygodniu skąd musiał iść do domu. W związku z tym przestępstwem dwóch Polaków zostało oskarżonych, a trzech innych aresztowano, a następnie zwolniono.

Ofiara podobno spotkała się z jednym z mężczyzn, którego znała i z trzema innymi w swoim domu około godziny 23.30 w czwartek 29 czerwca, a następnie wsiadła do samochodu razem z nimi.

Mężczyźni zabrali innego nieznanego mężczyznę przed wyruszeniem do lasu, gdzie zagrożono 21-latkowi z broni palnej i kazano mu oddać swoją kartę bankową wraz z PIN-em oraz telefon komórkowy.

Następnie został on przewieziony do stacji benzynowej, gdzie jego karta została użyta, aby wypłacić gotówkę i zapłacić za paliwo, zanim wywieziono i pozostawiono go w lesie.

21-latek nie zna lokalizacji, gdzie został pozostawiony, ale uważa się, że było to w okolicy Wareham Forest.

Ofiara, która ma mocny polski akcent i charakterystyczne długie, falujące, ciemnobrązowe włosy, szła do Poole i zatrzymała kilka osób na drodze pytając o drogę do Bournemouth i Poole.Uważa się, że jednemu niezidentyfikowanemu mężczyźnie, który znajdował się w samochodzie, również grożono podczas tego incydentu.

Detektyw sierżant Andy Haworth z Bournemouth, powiedział:

Mamy szereg pytań odnośnie tego incydentu i chcielibyśmy się coś dowiedzieć od każdego, kto może mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

Szczególnie chętnie chcielibyśmy porozmawiać z osobami, które mogły natknąć się na ofiarę w czasie, kiedy wracała do Poole we wczesnych godzinach w piątek, 30 czerwca 2017”.

Dwaj mężczyźni, Jan Sadowski w wieku 21 lat z Bournemouth oraz Adam Tadeusz Kowalski w wieku 23 lat z Bournemouth, zostali oskarżeni o rozbój, porwanie i posiadanie broni palnej podczas popełnienia przestępstwa. Staną oni przed Crown Court w Bournemouth w czwartek 3 sierpnia.

Kolejni trzej mężczyźni w wieku 26, 30 i 34 z Bournemouth zostali aresztowani w związku z podejrzeniem o te same przestępstwa, po czym wypuszczono ich na podstawie prowadzonego dochodzenia.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszony jest o kontakt z Dorset Police na www.dorset.police.uk, za pośrednictwem poczty elektronicznej: 101@dorset.pnn.police.uk lub telefonicznie dzwoniąc pod numer telefonu 101, podając numer 55170098737. Można również skontaktować się anonimowo na 0800 555111 lub poprzez www.crimestoppers-uk.org.

Klaudia S.

6 lipca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

1 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone.