2000 osób do zwolnienia, produkcja samolotów dla Armii w UK

2000 osób do zwolnienia, produkcja samolotów dla Armii w UK problemy budżetu UK

 


Firma BAE Systems zamierza ogłosić cięcia.

Unia Pracowników ostrzegła, że ​​cięcia podważą obronę narodu i domaga się pilnych rozmów z BAE.W fabrykach Warton i Samlesbury, gdzie odbywa się montaż samolotów, pracuje do 10 000 osób.Uważa się, że cięcia uwarunkowane są brakiem zamówień na samoloty wojskowe.
Warton i Samlesbury zajmują się robieniem części i ostatecznym montażem myśliwca Typhoon.

Sekretarz generalny Steve Turner powiedział, że rząd może zakończyć niepewność co do tysięcy brytyjskich miejsc pracy w zakresie obrony BAE  zobowiązując się do budowy samolotów myśliwców nowej generacji tutaj w Wielkiej Brytanii”.

„Jeśli te zwolnienia się staną, to w znaczący sposób podważy to zdolność obronną naszego narodu i pozostawi nas zależną od obcych sił i zagranicznych. Kiedy te miejsca pracy znikną zostają wyrzuceni ludzie pracujący przez pokolenia, a wraz z nimi umiejętności i zdolność do kontrolowania własnej obronności i produkcji następnych generacji myśliwców i innego sprzętu obronnego w Wielkiej Brytanii”.

„Zamiast wysyłać naszą produkcję obronną za granicę do fabryk w Ameryce ministrowie powinni inwestować w miejsca pracy, umiejętności i społeczności kupując Brytyjczyków”.

Konserwatysta Markus Menzies powiedział, że jest „głęboko niepokojący czas” dla pracowników w firmie BAE. Powiedział, że firma będzie patrzeć na inne możliwości dla pracowników, jak na przykład w łodziach podwodnych BAE i programach stoczniowych.

 

Typhoon fighter

 

Pan Menzies powiedział: „Potencjalnie lukratywne kontrakty z Arabii Saudyjskiej, Kataru i innych mogłyby pomóc w utrzymaniu tych miejsc pracy”, że ​​straty w pracy będą „ogromnym uszczerbkiem nie tylko dla mojego okręgu wyborczego, ale dla całej Lancashire”.

W oświadczeniu wezwał firmę aby położyła nacisk na dobrowolne zwolnienia i zaproponował „przejściową pomoc” dla zwalnianych pracowników w celu znalezienia nowego zatrudnienia.

Proponowane zwolnienia

  • Warton and Samlesbury, Lancashire – 750
  • Brough, East Yorkshire – 400
  • RAF Marham – 230
  • RAF Leeming – 15
  • Portsmouth and Solent region – 340
  • London, Guildford and other Applied Intelligence locations – 150
  • Other UK locations – 30

TOTAL – 1,915

Konrad W

12 października 2017