15-letni chłopiec zamordowany nożem na osiedlu mieszkaniowym. Sheffield

15-letni chłopiec zamordowany nożem na osiedlu mieszkaniowym. Sheffield

 

15-letni chłopiec aresztowany pod zarzutem morderstwa po tym, jak inny 15-latek został zadźgany na osiedlu mieszkaniowym.

Nastolatek został znaleziony z ranami kłutymi na Lowedges Road na obrzeżach Sheffield w południowym Yorkshire o godzinie 19.50 w czwartek.

Zmarł w szpitalu godzinę później, pomimo wysiłków ratowników medycznych.

Duży obszar otaczający miejsce zdarzenie pozostał otoczony taśmą policyjną, gdy policja szukała dowodów.

Rzecznik South Yorkshire Police powiedział: „15-letni chłopiec z Sheffield jest teraz w areszcie policyjnym, gdzie będzie przesłuchiwany przez funkcjonariuszy, pod zarzutem morderstwa”.

Komendant główny policji, nadinspektor Stuart Barton dodał, że policja nie wierzy, że był to przypadkowy atak.

Ostatni atak z czwartku jest kolejnym w serii ataków z użyciem noża i policja w South Yorkshire twierdzi, że ataki te są „wielkim” problemem.

Barton powiedział: „W pełni rozumiem troskę, niepokój i obawy, które nasze lokalne społeczności będą miały, po usłyszeniu o tej zbrodni.

„Pragnę zaoferować najwyższą gwarancję, że traktujemy ten incydent jako najwyższy priorytet, przy dużej liczbie funkcjonariuszy i zasobów już zaangażowanych w dochodzenie i absolutnej determinacji, aby zatrzymać odpowiedzialnych”.

Funkcjonariusze proszą świadków i każdego, kto ma informacje o tym, co się stało. Jeśli możesz pomóc, zadzwoń pod numer 101 lub Crimestoppers anonimowo pod numer 0800 555111, podając numer zdarzenia 829 z 24 maja 2018 roku.

Możesz także zadzwonić pod numer centrum koordynacyjnego policji, aby porozmawiać bezpośrednio z funkcjonariuszami, pod numerem 01709 443507.

 

Katarzyna Cz

 

27 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire