13 Polaków zatrzymanych za niewolnictwo Birmingham

13 Polaków zatrzymanych za niewolnictwo Birmingham

 

Policja w West Midlands przeprowadziła nalot po doniesieniach o tym, że ludzie zostali przywiezieni do Wielkiej Brytanii, gdzie zaoferowano im pracę z niskimi zarobkami.

Policja powiedziała, że „szefowie grupy pracowników” otrzymywali część ich zarobków, co było zabezpieczeniem ofiar – trzech mężczyzn i dwóch kobiet.Funkcjonariusze pojawili się z nakazami przeszukania w Farnham Road, Headingly Road, Heath Road South i Westbourne Road w Handsworth w Birmingham.

Dziewięciu mężczyzn i cztery kobiety – w wieku od 18 do 60 lat – zostało aresztowanych pod zarzutem przestępstw związanych z niewolnictwem i są przesłuchiwani w areszcie.

Starszy oficer śledczy z organu zajmującego się wykorzystywaniem pracowników, Andy Davies, powiedział: „Była to dobrze zaplanowana i niezwykle udana operacja, z dumą pomogliśmy policji w West Midlands w przygotowaniach, aresztowaniach i wsparciu domniemanych ofiar.

„Wczesne wskazania sugerują, że legalna agencja zatrudnienia mogła zostać zinfiltrowana przez zorganizowaną grupę przestępczą.”

Daniel Collins, starszy specjalista ds. reagowania kryzysowego brytyjskiego Czerwonego Krzyża w West Midlands, powiedział: „Nasi wysoko wykwalifikowani pracownicy zapewniają poczęstunek, udzielanie pierwszej pomocy i wsparcie emocjonalne osobom przywiezionym do centrum pomocy przez policję West Midlands.

Gdzie mieszkali Polacy..

The interior of the caravan victims were forced to live in

The caravan victims were forced to live in

30 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime