120 tyś podpisów o wyjście z Unii bez umowy z Brukselą

120 tyś podpisów o wyjście z Unii bez umowy z Brukselą

 

 Teraz 120 000 protestujących zmusza parlamentarzystów do debaty nad wycofaniem się z rozmów o Artykule 50. Wsparcie kampanii online wzrosło w ostatnich dniach po tym, jak Theresa May zgodziła się wypłacić do 39 miliardów funtów, by opuścić blok.

Politycy w Brukseli wywołali dalsze oburzenie wśród Leaversów, mówiąc, że rozmowy handlowe Brexit nie mogą rozpocząć się oficjalnie do marca.

Petycja, w której domaga się, aby pani May porzuciła rozpatrywanie Artykułu 50, przekroczyła granicę 100 000 podpisów w sobotę, co oznacza, że ​​teraz musi zostać poddana pod dyskusję posłów. W poniedziałek rano było nieco mniej niż 118 000 podpisów, a liczba rosła co kilka sekund.

Petycja powstała z inicjatywy głosującego za opuszczeniem unii, Jacka Taylora, który napisał: „Rząd powinien odejść od negocjacji w sprawie Artykułu 50 i natychmiast opuścić UE bez żadnego porozumienia.”

UKIP, która mocno popiera kampanię, powiedziała, że ​​sam poziom wsparcia pokazał, że nadszedł czas, aby politycy zaczęli słuchać ludzi. W swojej oficjalnej odpowiedzi na petycję Departament ds. opuszczenia UE wykluczył spełnienie tych żądań.Napisali: „Kraj głosował za opuszczeniem UE, a rząd to szanuje. Sprawne i uporządkowane wyjście leży w interesie zarówno Wielkiej Brytanii, jak i UE.”

Zwrot ten nastąpił, gdy wydawało się, że Theresa May zabezpieczyła chwilową jedność Torysów, skutecznie przeprowadzając rozmowy do tematu handlu.

Możesz zobaczyć i też oddać głos

https://petition.parliament.uk/petitions/200165

Konrad W

18 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka