10-tygodniowe dziecko umiera w foteliku samochodowym w hotelu Manchester

10-tygodniowe dziecko umiera w foteliku samochodowym w hotelu Manchester

 

10-tygodniowa dziewczynka umarła pozostawiona w foteliku samochodowym przez noc w pokoju hotelowym.

Dziewczyna, określana jako „Dziecko M”, była jedną z trzech małych dzieci małżonków, które zmarły w ciągu dwóch lat.

Według raportu Wigan Safeguarding Children Board Dziecko M urodziło się przedwcześnie i dlatego znalazło się w kategorii wysokiego ryzyka „nagłej i niespodziewanej śmierci noworodka”.

Mimo że profesjonaliści z branży usług zdrowotnych i socjalnych rozmawiali z rodzicami przed czterodniowym wyjazdem rodzinnym na temat bezpiecznych warunków snu, dziecko M zostało pozostawione na foteliku samochodowym, ponieważ łóżka przenośne były „zbyt ciężkie”, aby mogły być przeniesione przez trzy poziomy schodów.

W raporcie sformułowano 11 zaleceń po śmierci „potencjalnie przewidywalnej”, choć uwidoczniono również przykłady dobrych praktyk służb społecznych.

Policja, która przeprowadziła dochodzenie w sprawie kryminalnej i nie wniosła żadnych zarzutów, zweryfikowała, czy rodzice sprawdzili trzy niemowlęta pozostawione w pokoju po tym, jak zostały włożone do łóżka około godziny 19.00.

Dziecko M zostało uznane przez ojca za niedające oznak życia około godziny 10 rano. Po dochodzeniu koroner zgłosił narracyjny werdykt, który brzmiał następująco: „Po karmieniu o 2.30 rano dziecko M zasnęło, zabezpieczone w foteliku samochodowym, który został umieszczony w pozycji pionowej na łóżku piętrowym w pokoju hotelowym.

„Wkrótce po 10.20 rano tego ranka znaleziono martwe niemowlęcie i nadal siedzące w pionowym foteliku samochodowym. Pomimo późniejszej ekspertyzy sądowej nie można było ustalić przyczyny śmierci. „

Rodzice dziecka byli znani władzom miejskim i oboje mówili, że mają problemy z nadużywaniem alkoholu.

Ojciec dziecka poprzednio odsiedział 30-miesięczny wyrok więzienia za napad i „wiadomo było, że matka nie może go śledzić, a on znikał na kilka dni, czasami popijając bingy”.

Rodzina została poddana interwencji Sekcji 17, która definiuje dziecko jako „w potrzebie” z powodu obaw o spożywanie alkoholu przez matkę.
W pokoju hotelowym znaleziono puste puszki piwa i butelki piwa

Według raportu, rodzina – w tym troje dzieci w wieku szkolnym, 13-miesięczne i 10-tygodniowe bliźniaki – udała się do kurortu 35 mil od Wigan na święta.

W raporcie czytamy: „Śmierć dziecka M nastąpiła rano, po drugiej noc.

„Troje najmłodszych dzieci zostało osiedlonych na noc w sypialni na poddaszu w godzinach między 19:00 a 19:30 poprzedniego wieczoru.

„Bliźniaczki zostały umieszczone do spania w fotelach samochodowych stojących pionowo na dolnym łóżku piętrowym.

„Rodzice planowali użyć systemu do spania, który zawierał przenośne łóżeczka, ale było to zbyt ciężkie, aby przenieść przez trzy poziomy schodów do pokoju na poddaszu.”

Rodzice i troje starszych dzieci zeszli na dół do hotelowego salonu, żeby się „zabawić”, ale podobno sprawdzali młodsze dzieci co 30 minut.

Niektóre z tych kontroli zostało zweryfikowane przez policję w ramach przeglądu hotelowej telewizji przemysłowej.
Powiedzieli, że wrócili do swojego pokoju około pierwszej w nocy, a dziecko M zostało nakarmione przez jej matkę o 2.30 rano.

Następnego ranka, po odkryciu śmierci dziecka M, funkcjonariusze zabezpieczyli pokój hotelowy jako możliwe miejsce zbrodni i zauważono, że były puste butelki po piwie. Po śledztwie policyjnym nie postawiono żadnych zarzutów, a rodzice wzięli udział w dochodzeniu.

W sprawozdaniu dodano: „W toku przeglądu nie stwierdzono żadnych poważnych zaniedbań, które przyczyniły się do śmierci dziecka M.„Rodzice nie mogli zapewnić, że dziecko M będzie mogło bezpiecznie spać w hotelu i zdecydowali się umieścić dziecko M w foteliku samochodowym.

„Jest to jeden z najważniejszych czynników ryzyka w nagłej śmierci niemowląt.”
W raporcie napisano, że spanie w fotelach samochodowych stanowi „znaczące czynniki ryzyka w nagłej śmierci niemowląt”

Katarzyna W

 

31 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *