10 najpopularniejszych kierunków studiów w Wielkiej Brytanii

10 najpopularniejszych kierunków studiów w Wielkiej Brytanii

Przy ubieganiu się o przyjęcie na uniwersytet należy wziąć pod uwagę szereg kwestii: osobiste oświadczenie, kwalifikacje i referencje, ale żaden wybór nie jest ważniejszy niż zawód, który zdecydujesz się nauczyć bo ten stopień pomoże utorować Tobie drogę do kariery, jeśli wybierzesz dobrze

Na szczęście możesz zapisać się na maksymalnie pięć kursów, a konkurujące uniwersytety nie zobaczą, dopóki nie odpowiesz na ich oferty.

 

Oto 10 najpopularniejszych stopni naukowych w Wielkiej Brytanii na podstawie liczby wniosków złożonych do UCAS w 2018 r.

Miejsce – 10 – Ekonomia
Kierunek wybrany przez 58,480 osób

Generacja ludzi zdaje się rozumieć wysoki zwrot z inwestycji tego kierunku. W końcu ekonomia to nauka o pieniądzach i wszystkim, co z nimi związane – spędzanie trzech lub czterech lat na byciu ekspertem w zakresie zachowań gospodarczych, inflacji, bezrobocia i wzrostu finansowego może przynieść dywidendy. Już w pierwszej pracy 96 procent absolwentów pracujących lub kontynuujących naukę może oczekiwać pensji początkowej w wysokości około 26 000 funtów.

Miejsce – 9 – Nauka o sporcie i ćwiczeniach
Kierunek wybrany przez 65 305 osób

Ten stopień to nie wszystkie gwiazdy sportu, które nie dały rady. Przemysł wymaga znacznie więcej niż utalentowanych graczy i menedżerów, a najbardziej konkurencyjne ścieżki kariery obejmują analizę wyników i zarządzanie biznesem.

Miejsce – 8 – Połączenia w badaniach biznesowych i administracyjnych
Kierunek wybrany przez 75 090 osób

Bez konieczności stosowania określonych poziomów A, studia biznesowe w dużej mierze łączą dwa kursy w ramach jednego stopnia, opcje takie jak studia biznesowe i marketing lub zarządzanie przedsiębiorstwem i księgowość. Samo studiowanie studiów biznesowych jest mniej popularne, ale tylko nieznacznie – w 2018 r.

Miejsce – 7. Medycyna przedkliniczna
Kierunek wybrany przez 75 395 osób

Medycyna przedkliniczna jest pierwszym krokiem do zostania lekarzem i jako taka jest bardzo konkurencyjna. Najbardziej zainteresowani studenci będą pracować nad tym kursem przez wiele lat, więc poziom osiągnięć akademickich i osobistych  jest wysoki. Osobny proces rekrutacji dotyczy drugiego etapu badań klinicznych.

Miejsce – 6 – Studia zarządzania
Zastosowania: 77 280 osób

Rodzimy się, kształcimy i pracujemy w organizacjach, co oznacza, że ​​sposób, w jaki są zarządzane, może (i będzie) wpływać na otaczający nas świat. Dyrektorzy generalni i ich kadry kierownicze mają władzę, a wielu ludzi przyciąga kariery, które pozwolą im wziąć udział. W badaniach zarządzania bada się, w jaki sposób uzyskać struktury i systemy, na których te organizacje polegają, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

Miejsce – 5 – Studia projektowe
Wybór  89 400 osób

Łącząc zarówno zajęcia w klasie, jak i szkolenie praktyczne, studia projektowe przyciągają kreatywnych i artystycznych studentów, którzy czują się pewnie, że mogą zaimponować swoim portfolio. Tematy powiązane ze stopniem obejmują również wiele specjalistycznych przedmiotów – od projektowania graficznego i komunikacji wizualnej po projektowanie mody i ilustrację – dzięki czemu studenci mają wygodny skok z uniwersytetu do przemysłu.

Miejsce – 4 – Informatyka
Wybór przez 95 035 osób

Jako cyfrowy świat chętnie specjalizuje się w informatyce. Kursy te są elementami składowymi analityków komputerowych, programistów i architektów technicznych oraz wszystkiego pomiędzy – nawet testerów gier!

Miejsce –  3  – Prawo według obszaru
Wybór przez 119 430 osób

Prawo według obszaru to studium prawa zdefiniowane przez region geograficzny. Dla wielu studentów w Wielkiej Brytanii może to być specjalizacja w całym Królestwie, Anglii, Walii, Irlandii Północnej, Szkocji, Unii Europejskiej, a nawet w prawie międzynarodowym publicznym. Niezależnie od wyboru stopień ten stanowi podstawę prawników, adwokatów i prokuratorów.

Miejsce – 2. Psychologia
Aplikacje: 121 465 osób

Psychologia od dawna jest jednym z najpopularniejszych przedmiotów w Wielkiej Brytanii, a wraz z niedawnym wzrostem zrozumienia zdrowia psychicznego, rzeczy raczej nie ulegną zmianie. Niektórzy ludzie wybierają stopień, aby mogli zostać terapeutami, inni mogą prowadzić badania rynkowe, ale ogólnym celem jest profesjonalne zrozumienie sposobu, w jaki ludzie myślą, działają, reagują i wchodzą w interakcje: przydatna umiejętność dla prawie każdej branży .

numer 1 — Pielęgniarstwo
Wybór kierunku studiów aż 162,460 osób

 

Pielęgniarki  W przeciwieństwie do wielu wyżej wymienionych kursów, pod koniec studiów masz  prawie gwarantowana na 100% pracę w słuzbie zdrowia NHS , dobre zarobki i możliwości kariery.

Konrad W

 

15 listopada 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *