10 funtów na godzinę na wyspach obiecuje Partia Pracy

10 funtów na godzinę na wyspach obiecuje Partia Pracy

 

Jeremy Corbyn szef Partii Pracy zobowiązuje się do podniesienia minimum dla pracowników do 10 funtów za godzinę nawet dla młodych ludzie.

Jeremy Corbyn ogłosi  że rząd laburzystów zniesie stawkę minimalnej płacy minimalnej, dając ludziom poniżej 18 lat pakiet płacowy w wysokości 10 funtów za godzinę.

Twierdzenie, że obecny system dyskryminuje młodych ludzi, przywódca Partii Pracy powie, że podwyżka będzie „niczym mniej niż zmianą życia”, zwłaszcza dla osób z trudnej sytuacji ekonomicznej.

W obecnej sytuacji osoby poniżej 18 roku życia, które pracują, otrzymują minimalną płacę w wysokości 4,35 GBP za godzinę, która stopniowo wzrasta, dopóki dana osoba nie będzie uprawniona do rządowej „krajowej płacy minimalnej” w wysokości 8,21 GBP w wieku 25 lat.

Powiedział :

 

„Kiedy Partia Pracy dojdzie do władzy, zniesiemy wskaźnik młodości płacy minimalnej” „Pracownicy powinni być nagradzani za swoją pracę, a nie wiek. Równe prawa dla pracowników oznaczają właśnie to – niezależnie od wieku, płci, narodowości lub rasy”.

W manifestie wyborczym partii z 2017 roku Partia Pracy zobowiązała się do podwyższenia krajowej płacy minimalnej dla wszystkich pracowników w wieku 18 lat i powyżej do 10 funtów za godzinę do końca dekady.

Nowa polityka, którą przedstawił pan Corbyn, oznacza, że ​​Partia Pracy rozszerzy tę obietnicę na osoby poniżej 18 roku życia, jeśli wygra następne wybory parlamentarne.

Powiedział także: „Nadszedł czas, aby zakończyć tę dyskryminację. Praca młodych ludzi powinna być odpowiednio doceniana, a nie wykorzystywana przez pracodawców do obniżania kosztów wynagrodzeń. Jeśli robią to, płacą im pensję – prawdziwą płacę za życie”.

.Konrad W

 

12 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka