Uważaj, policja Brytyjska zatrudnia „donosicieli” na kierowców za kołkiem

wwwwwww

Wielka Brytania

Policja zatrudnia osoby do wyłapywania kierowców korzystających z telefonu podczas jazdy

Policja rekrutuje kierowców, którzy będą zgłaszać przypadki osób korzystających z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdu. Policja potrzebuje takich „obserwatorów” głównie w celu wychwytywania kierowców, którzy wielokrotnie dopuszczają się tego typu wykroczeń.

Do potencjalnych ochotników mogą należeć instruktorzy nauki jazdy. Mieliby oni przekazywać informacje o szczegółach wykroczenia funkcjonariuszom, zamiast interweniować samodzielnie.

Rekrutacja osób do wychwytywania kierowców z telefonem za kółkiem stanowi część programu krajowego, który obejmuje zwiększone patrole w pojazdach nieoznakowanych.

Warto podkreślić, iż skala tego problemu jest ogromna.

Ostatnio aż 23 kierowców zostało złapanych w ciągu zaledwie czterech godzin w centrum miasta, w czasie kiedy korzystali z telefonów.

Jeden z tych kierowców został złapany aż dwukrotnie w przeciągu 45 minut, za co został ukarany karą grzywny w wysokości £200 oraz sześcioma punktami karnymi.

Niemniej, zgodnie ze statystykami, w ciągu ostatnich pięciu lat w Anglii i Walii nastąpił ogromny spadek liczby kierowców, którzy zostali przyłapani na gorącym uczynku.Za tak dramatyczny spadek liczby mandatów obwiniono brak wyspecjalizowanych funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Zwiększenie wysokości mandatu za korzystanie z telefonu podczas jazdy ma wejść w życie w przyszłym roku. Obecnie mandat ten wynosi £100 i trzy punkty karne, ale jego wysokość ma zostać podwojona i będzie wynosić £200 oraz sześć punktów karnych. Ponad 200 osób zostało zabitych na drogach Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich dziesięciu lat przez kierowców, których uwaga została rozproszona przez ich telefon.

Rekrutacja na terenie Wielkiej Brytanii rusza i osoby te będą zgłaszać na Policję innych kierowców, którzy używają komórki w samochodzie.

Barbara Klaudia Sitko

 

15 listopada 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>