Masowo odrzucane aplikacje Polaków o rezydenturę

odmowa

Wielka Brytania

Masowo odrzucane aplikacje Polaków o rezydenturę

Emigracja osób z Europy będzie wstrzymana to juz wiemy, bo budżet nie nadąża z wypłatami zasiłków dla rodzin.

W tym roku olbrzymi najazd osób z Bułgarii i Rumunii. Dlatego dla nowo przyjezdnych mają być pozwolenia na pracę.

Jednak może nie tylko tak zostanie zatrzymana.

Wielu Polaków, którzy składają aplikacje o rezydenturę po prostu dostaje odmowę.

 

Przykład pani Ani ( imie zmienione ) z Birmingham

Mieszkam w Wielkiej Brytanii juz 8 lat. Mieszkam tylko z dzieckiem. Mąż wyjechał do Szwecji i nie wróci. Zresztą to już nie mąż mamy seperacje. 8 miesięcy temu zgromadziłam wymagane dokumenty, że pracuje tutaj – może nie na stały etat bo mam dziecko tylko 18 godzin. Moja córka chodzi tutaj do szkoły. Tydzień temu dostałam odpowiedz o odmowie przydzielenia mi rezydentury.

Pani Wioletta.

Mieszkam z rodziną w Anglii już ponad 6 lat. Maż pracuje w magazynie. Złożyliśmy o rezydenturę dostalismy odpowiedz odmowną. Mamy po 49 lat może to wina , nikt nic nie wie dlaczego.

Pani Monika z Bradford

Mieszkam tutaj z mężem długi czas, jak większość naszych znajomych złożyliśmy o dokument rezydentury. Niestety dostaliśmy odmowę. Teraz pracujemy choć byliśmy dwa lata na zasiłku, czy to mogło mieć wpływ ? Nie wiemy ale dostaliśmy odpowiedz negatywną.

Pani Kasia ( pisząc do was imie zmieniam )

Ja z partnerem mieszkamy w Londynie. Mamy dziecko.

Mąż pracuje na budowie ja w domu z małym. Dziecko ma 8 miesięcy. Złożyliśmy wniosek o rezydenturę. Dostaliśmy odpowiedz. W sumie żyjemy normalnie. Mąż pracuje, bierzemy zasiłek na dziecko i housing benefit, dom w Londynie drogi. Jednak dostalismy odmowe choć nie było problemów w Anglii z prawem. Jedynie mąz miał małe problemy w Polsce.

Aneta Liverpool.

Mieszkam w Anglii już 8 lat. Dzieci już dorosłe mieszkają w innych miastach Anglii. My z mężem mamy już po 52 lata. Mąż jest na zasiłku chorobowym już od roku ma problemy z kregosłupem. Ja sprzątam , raz praca jest raz nie. Złożyliśmy wniosek o rezydenturę. Jest odmowa.Może przez to że mąz nie pracuje ale przecież jestem ja. Czy dostanę kiedyś emeryturę ?

Pan MArian pisze:

Droga Redakcjo! Mieszkam w UK od poczatku kiedy tylko otworzono granice dla Polakow. Odmowiono mi rezydentury za to ze kiedys poslizgnela mi sie noga i ukradlem w sklepie dwie rzeczy. Zlapano mnie i wypuszczono na drugi dzien. Mialem wtedy ciezka sytuacje, ale w papierach zostala plama. Mimo, ze przez wiekszosc czasu pracowalem albo bylem na zasilku dla bezrobotnych, Home Office uznal ze nie jestem osoba o dobrym charakterze. Jak to? Stracilem tyle lat pracujac, a przez jedno glupstwo przegralem zycie. Najchetniej wyjechalbym stad do Polski, ale i tam wszytsko stracilem. Co robic, jak zyc, gdy UK zamknie granice?

Kasia ( zmieńcie moje dane ).

Pisze do was iż jestem zła dlaczego nie dano mi rezydentury. Mieszkamy w Anglii od 2008 roku w Szkocji. Mamy troje małych dzieci. Dużo przy nich pracy więc mąż pracuje wyrywkowo. Dom państwo opłaca to mieszkanie z cuncilu , troche benfitów ale można żyć. czemu nie dano nam rezydentury, to jest skandal.

Podsumowanie:

 Polacy maja problemy z uzyskaniem rezydentury. Można zrozumieć osoby które miały tutaj problemy z prawem, wielu przyznaję się podczas pytania gdy piszą lub dzwonią do nas, jednak zastanawia dlaczego wiele osób dostaje odmowę jeśli nie miało problemów z prawem.

Czy długi okres na zasiłku dla bezrobotnych ma na to wpływ.  Spraw takich jest bardzo wiele, odmów Polaków rezydentur jest coraz więcej, czy będzie to miało wpływ po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii. Przykłady wymienione w artykule są wybranymi z wielu różnych, choć są też i inne przykłady które pewno państwo znają.

Notuje się przypadki, że ktoś dostaje bez problemu rezydenturę a ktoś nawet jeśli żyje w Wielkiej Brytanii przykładnie to jednak nie dostaje. Jaki będzie to miało wpływ na emerytury a co jeśli stracę pracę i pójdę na zasiłek dla bezrobotnych po wyjściu Anglii z Unii. Czy dostanę nie mając rezydentury ?

  Ludzie mają coraz więcej pytań i choć można mieszkać tutaj i pracować to jednak ilość odmów wniosków Polaków o rezydenturę bez uzasadnienia może niepokoić.

Konrad W

photo/flondra

 

19 listopada 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>