Jak kupić lub sprzedać dom w UK ? Expert ds. obrotu nieruchomościami

drn22

Przewodnik krok po kroku przygotowany przez experta ds. obrotu nieruchomościami z Kancelarii Adwokackiej Donald Race & Newton adwokata – Stephen’a Anderson

Dlaczego potrzebuję adwokata?

Adwokat zapewni Tobie i Twojemu kredytodawcy (jeżeli korzystasz z kredytu hipotecznego )(ang. mortgage) odpowiednią ochronę prawną i doradztwo podczas całego procesu zakupu lub sprzedaży domu.

Przy transakcji zakupu domu adwokat sprawdzi od strony prawnej tytuł własności, wyniki zapytań, oraz wszelkie informacje przedstawione przez sprzedających. Adwokat wyjaśni wszystko Tobie, możliwe że nie będziesz rozumiał niektórych kwestii. Głównym zadaniem adwokata jest upewnienie się, że nie będziesz miał żadnych problemów w czasie kiedy jesteś właścicielem domu, albo kiedy zdecydujesz się w przyszłości dom sprzedać. Jeśli sprzedajesz dom, adwokat sprawdzi tytuł własności i odpowie na wszystkie pytania zadawane przez adwokatów, którzy rezprezentują kupującego.

Zarówno podczas transakcji zakupu jak i sprzedaży adwokat sporządzi i zatwierdzi wszystkie dokumenty związane z procesem przekazania własności.

Adwokat przeprowadzi wszystkie konieczne czynności prawne od początku transakcji, poczynając od momentu, kiedy znalazłeś dom, który chcesz kupić lub znalazłeś kupca na swój własny dom, aż do końca transakcji, czyli do zarejestrowania zakupu lub dostarczenia Ci pieniędzy po sprzedaży domu.

Dlaczego korzystać z usług Kancelarii Donald Race & Newton?

Kancelaria Donald Race & Newton działa na rynku od ponad 90 lat i cieszy się świetną reputacją. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z zakupem nieruchomości mieszkalnych i biznesowych. Wszyscy nasi eksperci są w pełni wykwalifikowanymi adwokatami, dzięki czemu możesz być pewien, że otrzymasz najwyższej jakości poradę prawną oraz, że zostaniesz bezpiecznie przeprowadzony przez cały proces zakupu/sprzedaży. Jesteśmy dumni z tego, że zawsze na bieżąco informujemy naszych klientów przez caly czas prowadzenia sprawy.
Obsługujemy klientów i obrót nieruchomościami na terenie całej Anglii i Walii, dlatego położenie geograficzne domu ani Twoje miejsce zamieszkania nie gra tutaj roli.

Zapewniamy również usługi tłumaczeniowe, oznacza to, że możemy udzielić ci porady zarówno w języku angielskim jak i w języku polskim. Świadczymy usługi prawne w obydwu językach.

Kiedy powinienem poinstruować adwokata?

Najpierw konieczne jest uzgodnienie ceny domu, który kupujesz lub sprzedajesz. Zazwyczaj odbywa się to za pośrednictwem agencji nieruchomości, która wystawia dom na sprzedaż.

Najlepiej wybrać adwokata od razu po ustaleniu ceny sprzedawanego lub kupowanego domu. Następnie należy podać dane Twojego adwokata agencji nieruchomości oraz kredytodawcy (jeśli kupujesz dom za kredyt hipoteczny).
Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, który kredyt hipoteczny wybrać, możemy Ci pomóc poprzez polecenie brokera kredytów hipotecznych (niezależny doradca finansowy). Możemy polecić doradców finansowych, z którymi możesz komunikować się w języku polskim, jeśli takie są Twoje preferencje.

Zakup w ramach Programu Prawo do Zakupu (ang. Right to Buy).

Możesz mieć prawo do kupna nieruchomości którą wynajmujesz od Twojego Wynajmującego (ang. Landlord), jeśli wynajmujesz od Samorządu Lokalnego (ang. Council) lub Spółdzielni Mieszkaniowej (ang. Housing Association).

Będziesz miał do tego prawo, jeśli mieszkałeś w tej nieruchomości przez kilka lat. Samorządu lokalny lub spółdzielnia mieszkaniowa zazwyczaj zaoferuje Ci kupno domu po obniżonej cenie.

Jeśli kupujesz dom od spóldzielni mieszkaniowej lub samorzadu lokalnego, taka transakcja ma specyficzne cechy, które Ci szczegółowo objaśnimy. Np. w transakcji takiej wystąpili klauzula w tytule własności, która zobowiąże Cię do zwrotu zniżki, albo części zniżki, jeśli sprzedasz dom w czasie pierwszych 5 lat po jego zakupie. W tytule własności wystąpi również drugi zapis mówiący o tym, że jeśli zdecydujesz się sprzedać dom w ciągu 10 lat powinieneś najpierw przedstawić ofertę sprzedaży samorządowi lokalnemu lub spółdzielni mieszkaniowej, od której go kupiłeś.

Zakup domu, który został przejęty przez kredytodawcę (ang.repossession).

Jeśli kupujesz dom, który został przejęty przez bank lub instytucję która udzieliła kredytu na ten dom należy pamiętać o kilku sprawach. Jest niezmiernie istotne, aby w tego typu transakcjach działać tak szybko jak to tylko możliwe, ponieważ dom ten pozostanie na rynku na sprzedaż aż do momentu wymiany umów kupna sprzedaży. Jeśli ktoś inny złoży wyższą ofertę cenową niż Twoja zanim dojdzie do wymiany umów kupna sprzedaży, wtedy kredytodawca sprzedający ten dom sprzeda go osobie, która złożyła wyższą ofertę, a Ty stracisz szansę zakupu oraz stracisz pieniądze jakie wydałeś na opłaty za zapytania oraz inne opłaty prawne.

W jaki sposób mogę poinstruować Kancelarię Donald Race & Newton do reprezentowania mnie?

Jeśli wolisz korespondować lub komunikować się w języku polskim, proszę skontaktuj się z Joanną Starost pod numerem telefonu 07740106424 lub e-mailowo: js@drnlaw.co.uk. Jeśli życzysz sobie porozumiewać się w języku angielskim, skontaktuj się którymkolwiek z naszych adwokatów ds. nieruchomości pod numerem telefonu 01282433241 lub e-mailowo Stephen Anderson sma@drnlaw.co.uk

Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji na temat kosztów naszych usług prawnych w transakcji zakupu/sprzedaży Twojego domu. Wyjaśnimy również proces zakupu lub sprzedaży domu.

Jak długo potrwa proces zakupu lub sprzedaży domu ?

Ogólna zasada jest taka, że proces zakupu lub sprzedaży powinien zakończyć się w czasie od 3-6 tygodni od momentu uzyskania oferty kredytu hipotecznego. Niemniej jednak tego nie można zagwarantować. Istnieją różne czynniki które, wpłyną na czas trwania całej transakcji. Kancelaria DRN gwarantuje, że my poczynimy postępy z Twoją sprzedażą lub zakupem zgodnie z Twoimi życzeniami. Wszystkie sprawy załatwiamy sprawnie i efektywnie. Nie mamy żadnego interesu w tym, aby opóźniać transakcje z jakiegokolwiek powodu.

Ile kosztuje usługa Kancelarii Donald Race & Newton?

Przy zakupie i sprzedaży nieruchomości w grę wchodzą różnorodne koszty takie jak: honorarium adwokata, podatek VAT, opłata za wpis do ksiąg wieczystych, w przypadku zakupu opłata za sprawdzenia wpisów w księgach wieczystych oraz opłata skarbowa. Oferujemy bardzo konkurencyjne ceny i uważamy, że zapewniamy świetną jakość po przystępnej cenie.

Aby uzyskać kosztorys, proszę skontaktuj się z nami, podamy ile wyniesie z góry ustalona, sztywna, szacunkowa opłata za obsługę prawną Twojej transakcji zakupu lub sprzedaży nieruchomości.

drn

Jeśli masz pytania odnośnie tej lub jakiejkowiek innej kwestii prawnej zadzwoń do nas!

tel 07740106424 (język polski) tel 01282 433241 (recepcja język angielski)

Joanna Starost Kancelaria Adwokacka Donald Race & Newton

5/7 Hargreaves Street, Burnley, Lancashire BB11 1EA 

18 listopada 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>