IMD Solicitors-Kancelaria Prawna na wszystkie sprawy, mówimy po Polsku

DN.

Wielka Brytania

Sprawy prawa.

IMD Solicitors – Jesteśmy renomowaną kancelarią adwokacką, którą tworzą wykwalifikowani polscy adwokaci i prawnicy z doświadczeniem oraz wiedzą z zakresu prawa w UK i w Polsce. Prowadzimy z sukcesem sprawy z zakresu prawa gospodarczego, cywilnego,  odszkodowawczego, rodzinnego, karnego, prawa imigracyjnego, prawa pracy i inne.

Potrzebujesz porady lub pomocy polskiego prawnika w UK?
Prowadzimy sprawy i udzielamy profesjonalnych porad Klientom indywidualnym oraz firmom. Działamy na terenie
Anglii, Walii oraz Polski. Naszą działalność reguluje Solicitors Regulation Authority.

W naszych biurach w Londynie, Manchester, Birmingham i w Warszawie czeka na Ciebie wykwalifikowany polski prawnik i adwokat z doświadczeniem i wiedzą z zakresu prawa angielskiego i polskiego. Dzięki naszej kancelarii otrzymasz szybko profesjonalną i skuteczną pomoc prawną doświadczonych polskich adwokatów i prawników w UK. Ceny, które oferujemy są konkurencyjne. W sprawach o odszkodowania powypadkowe często dajemy także możliwość finansowania roszczeń na zasadzie ,,no win no fee’’, czylinie wygramy, nie płacisz”. Przekonaj się, jak wiele  możesz zyskać w bardzo przystępnej cenie lub nie ponosząc żadnych kosztów.

Jakimi sprawami się zajmujemy:

Prawo cywilne

Nasza Kancelaria świadczy pomoc prawną w sprawach sądowych Klientom indywidualnym i firmom z terenu całej Anglii i Walii. Oferujemy pomoc w zakresie  m.in.:

- reprezentacji przed sądem

- odzyskiwania długów

- umów

- spraw związanych ze zniesławieniem

Prawo rodzinne

Nasza Kancelaria kompleksowo doradza oraz reprezentuje przed sądami wszelkich Instancji Klientów na terenie całej Anglii i Walii w sprawach dotyczących prawa rodzinnego m.in. w zakresie:​

- Rozwodów

- Podziału majątku

- Intercyzy, czyli małżeńskiej umowy majątkowej

- Opieki nad dziećmi (kontakt, miejsce zamieszkania, sprawowanie władzy rodzicielskiej)

- Adopcji

- Uprowadzenia dziecka

- Spraw dotyczących pozwolenia na wydanie paszportu dla dziecka

Prawo imigracyjne

Nasza Kancelaria posiada niezbędne doświadczenie i wiedzę, aby doradzać i pomagać w przygotowaniu i złożeniu wniosków o pozwolenie na stały pobyt w UK i obywatelstwo brytyjskie. Ponadto, nasza kancelaria specjalizuje się w sprawach deportacyjnych i reprezentuje przed sądami wszelkich Instancji Klientów na terenie całej Anglii i Walii.

Nasz zespół specjalizujący się w prawie imigracyjnym może pomóc w:

- Złożeniu wniosku o pozwolenie na stały pobyt w UK

- Złożeniu wniosku o obywatelstwo brytyjskie

- Sprawach deportacyjnych

Odszkodowania

Nasza Kancelaria świadczy pomoc prawną w sprawach związanych z odszkodowaniami z tytułu:

- wypadków drogowych w UK

- wypadków przy pracy w UK

- innych wypadków w  UK

- zaniedbań lekarzy i innych fachowców

- ubezpieczenia PPI

- opóźnionego lub odwołanego lotu

- oraz dla ofiar przestępstw w UK

Prawo karne

Nasza Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawnicze w zakresie prawa karnego, związane m.in.: z:

- reprezentacją przed sądem

- ciężkimi przestępstwami

- ekstradycją

- deportacją

- wykroczeniami drogowymi

Prawo pracy

Nasza Kancelaria doradza i pomaga Klientom indywidualnym oraz firmom z terenu całej Anglii i Walii w sprawach związanych z prawem pracy. Kompleksowe usługi kierujemy do:

- pracowników

- pracodawców

Sprawy związane z prawem pracy mają ogromny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Dlatego rozwiązujemy je szybko i efektywnie.

Skutecznie doradzimy w kwestiach:

- zatrudniania i zwalniania pracowników,

- przygotowywania umów o pracę,

- przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy,

- tworzenia procedur dyscyplinarnych, zażaleniowych czy dotyczących równouprawnienia,

- spraw toczących się przed Trybunałem Pracy.

- Nasza Kancelaria adwokacka specjalizuje się między innymi w sprawach windykacji wierzytelności. Reprezentujemy wierzycieli z Polski i z Wielkiej Brytanii. Podejmujemy się każdej sprawy, jeśli dłużnik mieszka w Anglii czy Walii lub ma tam siedzibę. Etapy windykacji wierzytelności

- Windykacja polubowna. Monitujemy dłużnika i negocjujemy lub mediujemy, by doprowadzić do dobrowolnej spłaty należności.

- Postępowanie sądowe. Gdy dłużnik nie przejawia chęci współpracy, uzyskujemy sądowy nakaz zapłaty, który jest podstawą do egzekucji komorniczej.

- Egzekucja komornicza. Komornik sądowy przy wsparciu oraz nadzorze naszej Kancelarii dokonuje ściągnięcia wierzytelności.

Prawo upadłościowe

Reprezentujemy Klientów w ramach postępowania upadłościowego na terenie Anglii i Walii poczynając od wstępnej porady prawnej, a kończąc na postępowaniu sądowym. Broniliśmy z powodzeniem Klientów wobec których złożony został wniosek o ogłoszenie upadłości przez wierzycieli, a co za tym idzie ich firma była zagrożona likwidacją. Doradzamy i reprezentujemy Klientów równiez w sprawach upadłości konsumenckiej zarówno ze strony dłużnika jak i wierzycieli.

Prawo spadkowe

Zajmujemy się między innymi sprawami z zakresu prawa spadkowego dotyczącymi:

-pozwolenia na zarządzanie angielskim spadkiem

-sporów spadkowych w Anglii

-pełnomocnictwa do sprawowania opieki prawnej

-testamentów

 

Marcin Durlak

marcin

 Senior Partner, Solicitor -  Marcin jest partnerem w Kancelarii oraz zarządza departamentem cywilnym, prawa pracy oraz spraw odszkodowawczych. Zakończył on współpracę z prężnie działającą Kancelarią w Manchester, gdzie zarządzał swoim własnym oddziałem przez ponad 8 lat, aby otworzyć własną kancelarię w 2015 roku. Jest on doświadczonym angielskim adwokatem, który specjalizuje się w wielu dziedzinach prawa, między innymi w prawie cywilnym, procesach sądowych, prawie spółek, prawie odszkodowawczym oraz prawie pracy. Doradza Klientom indywidualnym oraz biznesowym między innymi w transakcjach dotyczących umów handlowych, reorganizacji podmiotów gospodarczych czy rozpoczynania i prowadzenia działalności. Ma również doświadczenie w prawie budowlanym oraz upadłościowym. Dodatkowo posiada również wykształcenie prawnicze uzyskane w Polsce oraz doświadczenie wykraczające poza jurysdykcję Anglii i Walii.

kontakt – m.durlak@adwokat.co.uk  lub (0044) 333 358 3056

Iwona Durlak

 iwona

 Senior Partner, Solicitor – Iwona jest partnerem w Kancelarii oraz zarządza departamentem prawa rodzinnego, spadkowego, karnego oraz imigracyjnego. Jest adwokatem (solicitor) nadzorującym pracę zespołów zajmujących się sprawami z powyższego zakresu. Jej ekspertyza obejmuje wszystkie aspekty prawa rodzinnego, a w szczególności rozwody, spory o podział majątku, sprawy dotyczące dzieci, uprowadzenia czy sprawy dotyczące opieki nad dziećmi, w które zaangażowana jest opieka społeczna. Iwona zajmuje się również sprawami dotyczącymi poważnych przestępstw, oraz sprawami, które mają wymiar międzynarodowy, miedzy innymi dotyczącymi przestępstw granicznych, roszczeniami przeciwko urzędom celnym oraz skarbowym w przypadkach oskarżeń o celowe unikanie opłacania akcyzy czy inne uchybienia w transporcie międzynarodowym. Iwona reprezentuje też Klientów w sprawach ekstradycji oraz deportacji i osiąga pozytywne rezultaty dla Klientów Kancelarii.

m: i.durlak@adwokat.co.uk   t: (0044) 333 358 3056

Małgorzata Bartnikiewicz -Asystentka Prawna

Malgorzata jest asystentką prawną, która asystuje adwokatom i prawnikom w wielu dziedzinach prawa. Jest glowną osobą pierwszego kontaktu z Klientem w obu językach, polskim i angielskim. Jej zainteresowania obejmują prawo pracy i postepowanie cywilne. W przyszlości planuje poszerzyć swoje kwalifikacje w wybranych dziedzinach prawa oraz w pełni towarzyszyć naszym Klientom jako tlumacz w trakcie prowadzenia ich sprawy..

m.bartnikiewicz@adwokat.co.uk   t: (0044) 333 358 3056

Justyna Błażewicz -Trainee Solicitor

Justyna jest aplikantką adwokacką w Kancelarii, która specjalizuje się w prawie rodzinnym oraz karnym. Zajmuje się sprawami dotyczącymi rozwodów, podziału majątku oraz sprawami dzieci. Jej pasja i zainteresowania ukierunkowane są na doradzanie Klientom potrzebującym reprezentacji w sprawach dotyczących kontaktu i opieki nad dziećmi, w tym w sprawach skomplikowanych z elementem międzynarodowym. Justyna jest szczególnie zainteresowana obroną Klientów w sprawach karnych i regularnie pomaga Klientom oskarżonym o popełnienie przestępstw, w tym w sprawach gdzie postawione są najpoważniejsze zarzuty.

m: j.blazewicz@adwokat.co.uk   t: (0044) 333 358 3056

Izabela Brach -Legal Cashier

Iza dołączyła do naszego zespołu, jako asystentka prawna oraz członek zespołu zajmującego się księgowością, po czym została awansowana na stanowisko Legal Cashier. Obecnie zajmuje się ona wszelkimi sprawami finansowymi i współpracuje w tym zakresie na co dzień z księgowym oraz wspólnikami kancelarii.

m: i.brach@adwokat.co.uk    t: (0044) 333 358 3056

Mateusz Bratko Prawnik

Mateusz jest prawnikiem specjalizującym się w sprawach z zakresu prawa cywilnego oraz prawa pracy. Mateusz ma szczególne doświadczenie w sprawach dotyczących dyskryminacji i niesłusznych zwolnień z pracy. Mateusz regularnie reprezentuje Klientów w sprawach sporów dotyczących umów oraz windykacji wierzytelności.Asystuje on również w sprawach dotyczących odszkodowań powypadkowych czy sprawach dotyczących transportu międzynarodowego.

m: m.bratko@adwokat.co.uk t: (0044) 333 358 3056

Justyna Kostrzewa – prawnik

Justyna jest prawnikiem, który zajmuje się w naszej Kancelarii wszelkiego rodzaju sprawami odszkodowawczymi między innymi sprawami wypadków drogowych, wypadków w pracy, wypadków w miejscach publicznych oraz sprawami o odszkodowania z biura MIB dla ofiar wypadków  gdzie kierowcy, którzy spowodowali wypadek prowadzili pojazdy bez ubezpieczenia bądź zbiegli z miejsca zdarzenia. Zajmuje się też uzyskiwaniem rekompensaty dla ofiar poważnych przestępstw.Lata doświadczenia Justyny w sektorze odszkodowań uczyniły ją doświadczonym oraz skutecznym prawnikiem odnoszącym sukcesy w sprawach, które prowadzi. Justyna jest ambitnym prawnikiem nastawionym na osiąganie sukcesu, który każdą sprawę traktuje jako wyzwanie i w każdej stara się osiągnąć jak najlepsze rezultaty dla naszych Klientów.

m: j.kostrzewa@adwokat.co.uk    t: (0044) 333 358 3056

 Karolina Lewandowska- Prawnik

Karolina jest prawnikiem z zainteresowaniami ukierunkowanymi w stronę prawa cywilnego oraz spółek. Ma szczególna wiedzę w sprawach z zakresu prawa upadłościowego oraz umów handlowych. Asystuje ona również w sprawach z elementem prawa międzynarodowego, w szczególności tych powiązanych z procedurami cywilnymi i karnymi w Polsce. Posiada dyplom prawa uzyskany w Polsce oraz studiowała i pracowała aby wzbogacić doświadczenie oraz podnieść kwalifikacje na uniwersytetach i w kancelariach na terenie Europy – w Polsce, Irlandii, Słowenii i obecnie w UK. Osiągniecie sukcesu w karierze prawniczej jest jej głównym celem. k.lewandowska@adwokat.co.uk  t: (0044) 333 358 3056

 Karolina Nejman – Asystentka Prawna

Karolina jest asystentką prawną. Asystuje adwokatom i prawnikom w wielu dziedzinach prawa, a jej zainteresowania obejmują prawo rodzinne i karne. Doradza również Klientom w sprawach odszkodowań dla ofiar przestępstw upewniając się, aby otrzymali rekompensatę na która zasługują.

m: k.nejman@adwokat.co.uk t: (0044) 333 358 3056

Zadzwoń do nas:

Londyn - (0044) 203 195 8498
Manchester - (0044) 161 660 3553
Birmingham - (0044) 121 667 8444
Warszawa - (0048) 22 382 5488
Bukareszt - 
(0040) 312 295 006

Napisz do nas:  kancelaria@adwokat.co.uk

lub dzwoń na infolinie – (0044) 333 358 3056

Strona wystarczy klikną  http://www.adwokat.co.uk/

25 sierpnia 2016